Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24974 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Володимир Мельніченко. Фото: АРВМ

Фонд збереження культурної спадщини митців Ади Рибачук та Володимира Мельніченка запустив свій Patreon. На платформі можна обрати рівень підписки, та завдяки цьому підтримати роботу Фонду АРВМ.

Підписка коштує п’ять (130 гривень), десять (160 гривень) та 20 (320 гривень) доларів. Донатери зможуть брати участь в онлайн-зустічах з АРВМ або бути запрошеними до майстерні, матимуть доступ до архівних документів, фото, коротких описів, новин. Підписники за 20 доларів отримувамуть подарунок один раз на квартал.

Зараз Фонд опікується створенням та розвитком музею-майстерні Рибачук та Мельніченка та роботою з митцем по дослідженню їх творів.

У серпні також розпочалось відновлення фрагменту Стіни Пам’яті – частини меморіального ритуального комплексу на Байковому цвинтарі авторства Рибачук та Мельніченка. У 1982 році стіну залили бетоном, оголосивши «чужою принципам соціалістичного реалізму». Міністерство культури засудило акт вандалізму і рекомендувало відновити відновити горельєфи ще в 1992 році. У 2018 році відкрили шість квадратних метрів фрагмента стіни.

50 тисяч гривень на відновлення пам’ятки монументального мистецтва пожертували кияни, ще 300 тисяч Фонду АРВМ надав бізнесмен, який на даний момент бажає залишитися анонімним. Місцева влада не бере участь у відновленні.

Крім того, нещодавно на київському автовокзалі завершили реставрацію мозаїк Рибачук і Мельніченка, а в 2019 році відкрили відновлений модерністський фонтан «Зорі та сузір’я» їхнього авторства.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button