З аукціону продали «Електронмаш» — закинутий завод із мозаїками, вітражами та барельєфами (фото)
Цьогоріч було знищено вітражі в будинку культури «Електронмашу». Їх створила Олена Гнєдаш, учениця відомої художниці Тетяни Яблонської.
Цьогоріч було знищено вітражі в будинку культури «Електронмашу». Їх створила Олена Гнєдаш, учениця відомої художниці Тетяни Яблонської.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
12 листопада відбувся аукціон із приватизації комплекс заводу «Електронмаш», розташованого на київській Кільцевій дорозі, з боку Петропавлівської Борщагівки.
Стартова ціна становила 66,7 мільйона гривень і під час торгів зросла до 970 мільйонів. В аукціоні взяли участь 22 учасника. Переможцем стала ТОВ «Лортен груп» зі статутним капіталом 100 гривень. Ця фірма запропонувала лише на одну копійку більше свого конкурента на торгах — компанії «Стрім капітал».
«В умовах ринкової економіки підприємство не витримало конкуренції та перетворилося на занедбаний актив. Від “Електронмашу” залишилися напівзруйновані стіни, захаращена територія і майже 13 мільйонів гривень боргів. А це майже 4 тисячі десятилітрових кисневих балонів, які в умовах пандемії врятували би людські життя. Тому єдиний шанс на нове життя цього непрофільного для держави активу — прозора приватизація», — заявляв голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.
На його думку, в об’єкта — чудові інвестиційні перспективи, адже район «активно розвивається».
Зараз навколо «Електронмашу» — радянська панельна забудова, Борщагівський ринок, ряди кіосків і секондхендів, СТО, гіпермаркети «Ашан» і «Ельдорадо».
«Електронмаш», утворений у 1965 році, деякий час був найпотужнішим в Радянському Союзі підприємством з виробництва ЕОМ та їхніх компонентів. Якщо у 1980-х роках на заводі працювало близько 10 тисяч осіб, зараз залишилося 139 людей. Виготовляють блоки живлення для пасажирських вагонів на замовлення «Укрзалізниці», рідше — «Київського метрополітену», повідомляють Новини.LIVE.
Наразі найцінніший актив заводу — земельна ділянка біля Великої Окружної площею 13,76 гектара. Це один з найбільших об’єктів приватизації в столиці.
Слюсар-шліфувальник Дмитро працює тут з 1974 року, але живе переважно з того, що продає з власного городу. «Завод міг би продовжувати роботу. Тут он досі верстати робочі є, навіть японські верстати стоять. А так що — продадуть, побудують тут ТРЦ якийсь», — вважає він.
«Ми не накладали жодних обмежень на потенційного інвестора зі свого боку. Якщо він знайде тут якісь цінні технології — можливо, він вирішить відновити виробництво або збереже», — зауважує Сенниченко.
Цьогоріч було знищено вітражі в будинку культури «Електронмашу». Їх створила Олена Гнєдаш, учениця відомої художниці Тетяни Яблонської.
Та крім цих вітражів у будівлях заводу є також мозаїки, барельєфи а інше оздоблення. Фотографії публікувала влітку краєзнавиця Юлія Мельник.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті