Найчастіше українці використовують паролі qwerty й 123456 та спілкуються через Viber
Україна належить до регіону з середнім і високим ризиком витоку даних, хоча ситуація набагато краща, ніж у сусідній Росії.
Україна належить до регіону з середнім і високим ризиком витоку даних, хоча ситуація набагато краща, ніж у сусідній Росії.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія NordPass визначила найпоширеніші паролі у світі та окремо у п’ятдесяти країнах. Є дані щодо топ-200 найпопулярніших паролів в Україні.
Найчастіше українці використовують паролі qwerty, 123456 та 123456789. Імена, назви брендів і музичних груп — так само в топі. Також серед ненадійних паролів — kakashka і krasotka.
Поряд з кожним паролем вказано час, за який його можна зламати. Хоча абсолютна більшість паролів зі списку зламується за 1-2 секунди, є й витривалі варіанти — так, на abrakadabra доведеться витратити чотири місяці.
Загалом у світі найпопулярніший пароль 123456, його можна зламати за одну секунду.
NordPass склала й інтерактивну карту країн із найбільшим ризиком витоку даних, порахувавши кількість зламаних паролів на душу населення. Україна належить до регіону з середнім і високим ризиком, але показники не такі високі (1,2 тисячі зламаних паролів на одну особу), якщо порівнювати з іншими країнами Європи та Північної Америки. А найбільше паролів зламують у Росії — майже 20 тисяч на душу населення.
Тим часом Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування щодо найпопулярніших месенджерів. 73,6% українців надають перевагу Viber. Далі йдуть Facebook Messenger (42,7%), Telegram (31,6%), Instagram (26,4%) і WhatsApp (25,3%).
Захищенішим месенджером Signal користуються лише 3,8% опитаних.
Згідно з дослідженнями, найпопулярніші в українців месенджери не вважаються безпечними. Так, аналіз компанії Molfar виявив, що найбезпечнішими можна вважати Threema, Signal, Wickr і Wire.
Значно менш захищеними є Telegram, Facebook Messenger і Viber, а найнижчі показники — у WhatsApp.
Читайте також: «Громадяни у смартфоні»: наскільки безпечна Дія з точки зору експертів?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті