У Нью-Йорку будують устричний риф, щоб захиститися від повеней
Мушлі здають понад 45 ресторанів, та й будь-хто охочий також може принести стулки з’їдених устриць.
Мушлі здають понад 45 ресторанів, та й будь-хто охочий також може принести стулки з’їдених устриць.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Нью-Йорку будують риф з устричних черепашок, щоб захиститися від повеней і зменшити рівень ерозії берегів, повідомляє Bloomberg CityLab.
Наразі зібрано й оброблено 800 тисяч кілограмів мушель. Їх здають понад 45 ресторанів, звозячи відходи у спеціальні контейнери. Будь-хто охочий також може принести стулки з’їдених устриць.
Щотижня черепашки забирають до центру обробки, де їх очищують, висушують «заражують» личинками устриць, складають у біорозкладні мішки і вивантажують у бухту. Малі устриці ростимуть, поступово формуючи риф, який гаситиме великі хвилі та мінімізуватиме підвищення рівня води. До 2035 року в Нью-Йорку планують зібрати щонайменше мільярд устричних черепашок, що дозволить сформувати риф.
Крім того, устричний риф поверне до Нью-Йоркської бухти автохтонний вид, який колись населяв майже 90 тисяч гектарів берегової лінії. Однак надмірне збирання устриць, а також забруднення й укріплення берегів призвели до того, що до 1920 року цих молюсків не лишилося.
Самі по собі устричні рифи не захистять Нью-Йорк від затоплень, однак, як вважають ініціатори Billion Oyster Project, можуть бути важливою складовою комплексних заходів.
У 2012 році нідерландські дослідники спостерігали за островом у Бангладеш, захищеним устричними рифами, та кількома іншими, контрольними, локаціями, і виявили, що устричні хвилерізи значно розсіюють силу хвиль і на 54% запобігають береговій ерозії.
Океанологи зауважують, що хоч устричні рифи й ефективні проти великих хвиль і ерозії, однак такий хвилеріз не працюватиме, якщо затока надто глибока. До того ж, устриці вимагають певної солоності та температури. Водночас у Billion Oyster Project наголошують, що цей проєкт передусім формує в людей розуміння, як працює екосистема, і посилює свідомість.
Подібні ініціативи також втілюють у затоці Галвестон (Техас), у Сан-Франциській затоці та в Луїзіані. Однак там більше фокусуються на здатності устриць фільтрувати воду та їхній харчовій цінності.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті