Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Rene Böhmer / Unsplash

В Україні почав працювати портал «Приховані інтереси» з інформацією про чиновників, які мають конфлікти інтересів. Сайт запустило Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з ГО «Антикорупційний штаб».

Алгоритм може виявити 11 типів ризиків, наприклад, чи посадовець пов’язаний із компаніями, які беруть участь у тендері в установі, де він працює. Можна також перевірити, чи не отримував чиновник ризикові подарунки.

«Ви можете знайти (на порталі), наприклад, президента України, голову НАЗК, генерального прокурора чи керівника НАБУ», — стверджує голова НАЗК Олександр Новіков.

«Хмарочос» не зміг знайти на порталі ані президента України, ані голову НАЗК, ані керівника НАБУ. Зате є чимало даних про генпрокурорку Ірину Венедиктову.

Скриншот з порталу «Приховані інтереси»

База «Прихованих інтересів» наразі містить інформацію про понад шість мільйонів осіб (близько одного мільйона декларантів, решта — особи, пов’язані з цими декларантами), та півтора мільйона компаній.

Створення порталу коштувало 535 тисяч гривень. Ці кошти надали USAID і міжнародний фонд «Відродження».

Розробники зазначають, що можливий ризик, який знайшов алгоритм, не завжди свідчить про те, що посадовець порушив антикорупційне законодавство. Лише після детального вивчення документів уповноваженими органами можна буде визначити, чи порушила особа закон.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button