Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з фейсбук-сторінки Святогора

Київський апеляційний суд залишив незмінним рішення суду першої інстанції, який виправдав Олексія Святогора, підозрюваного у масових вбивствах собак, повідомляє Суспільне.

Кримінальну справу проти Святогора було порушено у 2018 році. Зоозахисники стверджують про його причетність до вбивства близько 500 безпритульних тварин, однак формально йому інкримінують «виготовлення матеріалів, що пропагують культ насильства і жорстокості». Чоловікові загрожувало до п’яти років позбавлення волі. У січні цього року Шевченківський райсуд виправдав Святогора, апеляційний лишив це рішення чинним.

«Сторона обвинувачення була на боці активістів, які є потерпілими у даному кримінальному проваджені, проте сьогодні Київський апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції», — прокоментувала сьогоднішнє рішення суду речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

Вона зазначила, що наразі неможливо уточнити, з яких підстав виходив суд. Однак згодом прокуратура ознайомиться з текстом рішення й оскаржуватиме його. У попередньому рішенні Шевченківського райсуду зазначалося, що висловлювання Святогора є «усними творами», за які не передбачені кримінальна відповідальність.

У середу, першого грудня, під Офісом Генпрокурора відбудеться протестна акція, яку ініціювала зоозахисна організація UAnimals. Учасники вимагатимуть оскаржити рішення Київського апеляційного суду в касаційному порядку. Генпрокурора проситимуть взяти справу під особистий контроль.

«Таке рішення не просто легалізує жорстокість до тварин, а й ставить під загрозу усе наше суспільство. Адже, як переконують численні дослідження, особи, які спокійно забирають життя невинних тварин, небезпечні також і для людей», — наголошують зоозахисники.

Святогор називав себе «президентом громадської організації “Союз журналістів-догхантерів”». Зоозахисники наполягають на тому, щоб не використовувати самоназву «догхантери», яка є евфемізмом слова «шкуродер». Рух «догхантерів», як вважають, зародився у Росії й зараз поширений переважно на пострадянських теренах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button