Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з фейсбук-сторінки Святогора

Київський апеляційний суд залишив незмінним рішення суду першої інстанції, який виправдав Олексія Святогора, підозрюваного у масових вбивствах собак, повідомляє Суспільне.

Кримінальну справу проти Святогора було порушено у 2018 році. Зоозахисники стверджують про його причетність до вбивства близько 500 безпритульних тварин, однак формально йому інкримінують «виготовлення матеріалів, що пропагують культ насильства і жорстокості». Чоловікові загрожувало до п’яти років позбавлення волі. У січні цього року Шевченківський райсуд виправдав Святогора, апеляційний лишив це рішення чинним.

«Сторона обвинувачення була на боці активістів, які є потерпілими у даному кримінальному проваджені, проте сьогодні Київський апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції», — прокоментувала сьогоднішнє рішення суду речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

Вона зазначила, що наразі неможливо уточнити, з яких підстав виходив суд. Однак згодом прокуратура ознайомиться з текстом рішення й оскаржуватиме його. У попередньому рішенні Шевченківського райсуду зазначалося, що висловлювання Святогора є «усними творами», за які не передбачені кримінальна відповідальність.

У середу, першого грудня, під Офісом Генпрокурора відбудеться протестна акція, яку ініціювала зоозахисна організація UAnimals. Учасники вимагатимуть оскаржити рішення Київського апеляційного суду в касаційному порядку. Генпрокурора проситимуть взяти справу під особистий контроль.

«Таке рішення не просто легалізує жорстокість до тварин, а й ставить під загрозу усе наше суспільство. Адже, як переконують численні дослідження, особи, які спокійно забирають життя невинних тварин, небезпечні також і для людей», — наголошують зоозахисники.

Святогор називав себе «президентом громадської організації “Союз журналістів-догхантерів”». Зоозахисники наполягають на тому, щоб не використовувати самоназву «догхантери», яка є евфемізмом слова «шкуродер». Рух «догхантерів», як вважають, зародився у Росії й зараз поширений переважно на пострадянських теренах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button