Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з фейсбук-сторінки події «Ревізіоністський синдром»

Днями в Івано-Франківську відкрилася виставка-містифікація «Ревізіоністський синдром», яка стала спільним проєктом київського художника Нікіти Кадана та франківського письменника Юрія Андруховича.

Фото: Олеся Саєнко, facebook.com/asortymentna.kimnata/

На виставці — графіка «невідомого художника N.», який начебто по пам’яті відтворював роботи українських художників-модерністів. У 1970-х у N. «було діагностовано ревізіоністський синдром — психічний розлад, при якому носій розладу впевнений, ніби його розповідь про історичні події дійсно впливає на факти минулого».

За легендою, Кадан знайшов серію рисунків вугіллям на технічному папері, зроблені невідомим художником. Як виявилося, це — копії-інтерпретації творів представників модерністських об’єднань та шкіл міжвоєнного Львова, Станиславова, Кракова та радянських Харкова й Києва. Зокрема, N. відтворив побачене на спільній виставці східно- та західноукраїнських авангардистів у Станіславові в 1931 році.

Фото: KURS

Кадан розповів про N. Андруховичу, й той почав шукати в харківських радіоархівах згадки про ймовірну виставку в Станіславові.

«Існування N. не викликає сумнівів», запевняють автори виставки, в той час, як про виставку в Станіславові 1931 року свідчить лише «запис радіопередачі, знайдений в архівах Харкова».

Фото: KURS

Графіку N. «реконструював» Кадан, радіорепортаж — Андрухович.

«Текст доволі особливий. Він починається як більш-менш реальний радіорепортаж. Але в фіналі відбувається якийсь психоделічний збій. Станом на 1931 рік радіо не мало можливості запису… Я не мав шансів, працюючи з архівами, знайти автентичний матеріал, який міг з’являтися нашому герою не тільки у його слухових галюцинаціях. Довелося реконструювати те, що могло бути», — цитує Андруховича місцеве видання KURS.

Фото з фейсбук-сторінки події «Ревізіоністський синдром»

Виставка «Ревізіоністський синдром» триватиме в приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею (Ратуші) до 30 грудня.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button