В Україні запустили вайбер-бот, який сповіщає про якість повітря
Безкоштовний вайбер-бот інформує про забруднення повітря у режимі реального часу.
Безкоштовний вайбер-бот інформує про забруднення повітря у режимі реального часу.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26285 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Мережа станцій якості повітря ЛУН Місто Air запустила вайбер-бот, що сповіщає про якість повітря. Безкоштовний бот Повітря NOW інформує у режимі реального часу про забруднення у Києві та передмісті, Львові та Одесі – у цих містах проєкт має власні мережі станцій.
Для столиці вайбер-бот Повітря NOW надає інформацію не тільки по місту в цілому, а й по окремих мікрорайонах та містах-супутниках.
За допомогою «Змінити район» можна обрати місто – Київ, Львів, Одеса, та мікрорайони, міста-супутники для столиці. «Увімкнути/Вимкнути автомоніторинг» допоможе активувати автоматичні сповіщення про погану якість повітря. Щоразу, коли кількість мікрочасточок буде сильно підвищена, у бот приходитиме червона картинка з попередженням.
За допомогою кнопки «Відправити локацію» можна отримати актуальні дані для вашого місця. Зображення з зеленим фоном означає, що повітря чисте, варто гуляти, провітрювати приміщення; жовтим – повітря прийнятне; помаранчевим – нездорове для чутливих осіб, зокрема дітей, літніх людей, людей з хронічними захворюваннями дихальної чи серцево-судинної системи; червоним – нездорове для всіх, варто закрити вікна та відмовитися від довгого перебування на відкритому повітрі.
Дані у бот поступають зі 135 станцій ЛУН Місто Air: 80 працює у Києві та передмісті, 25 – у Львові, 20 – в Одесі і ще близько 10 у різних містах, селах України – Херсоні, Умані, Житомирі, Стриї та інших.
Станції у режимі реального часу вимірюють концентрацію дрібнодисперсного пилу – PM 1, PM 2,5, PM 10. Ці наддрібні часточки ми не бачимо неозброєним оком, але через надмалий розмір вони можуть потрапляти у легені, кров і погано впливати на здоров’я.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті