Біля Буковеля відновлюють станцію «Татарів», архітектурну пам’ятку ХІХ століття
Реновація станції ще триває, але значну частину робіт уже провели.
Реновація станції ще триває, але значну частину робіт уже провели.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: railwayz.info
В Івано-Франківській області відновлюють архітектурну пам’ятку кінця ХІХ століття – станцію «Татарів», повідомляє Укрзалізниця. Реновація об’єкта ще триває, але значну частину робіт уже провели, зокрема, збільшили вдвічі платформу, встановили LED-освітлення, провели зовнішній та внутрішній ремонт вокзальної будівлі.
Наразі проводять роботи з облаштування привокзальної території. На фасаді будівлі збережуть історичну назву вокзалу – «Татарів». Хоча у листопаді 2021 року громада селища підтримала ініціативу щодо перейменування станції в «Татарів-Буковель».
За словами керівника пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександра Перцовського, із вокзалу вдалося зробити зручний пасажирський хаб між залізницею та курортом. У майбутньому планують зробити капітальний ремонт станції.
Станція «Татарів» є архітектурною пам’яткою часів Австро-Угорської імперії. Вона побудована ще у 1894 році. Того ж року побудований залізничний вокзал, який є пам’яткою архітектури. Сьогодні там курсує дев’ять пасажирських потягів.
У жовтні цього року стало відомо, що Укрзалізниця вивчає можливість будівництва нової залізничної лінії завдовжки 15 кілометрів, яка буде вести до гірськолижного курорту Буковель. Одним з запропонованих варіантів є продовження залізниці від Татарова до гірськолижного курорту. Попередня вартість на втілення проєкту складає близько мільярда гривень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті