Нова платформа навчає що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства
В українському суспільстві побутує стереотип, що домашнє насильство — це приватна справа, в яку не варто втручатися.
В українському суспільстві побутує стереотип, що домашнє насильство — це приватна справа, в яку не варто втручатися.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Інтерактивна платформа Гаджети бачать навчає потенційних свідків домашнього насильства правильній послідовності дій. Платформу запустили креативна агенція R agency та правозахисна організація Amnesty International Ukraine.
Доволі часто свідки насильства вирішують не втручатися, побоюючись, що зроблять ще гірше. Тому платформа навчає правильної поведінки в ситуаціях, коли ви стали свідком насильства.
Платформа моделює умовний інцидент — типову ситуацію насильства. Користувачу пропонують обрати варіанти можливих реакцій. Залежно від того, які реакції були обрані, на сайті роз’яснюють, чи була поведінка свідків коректною.
А далі пропонують ознайомитись із найбільш ефективним і правильним алгоритмом дій.
«В українському суспільстві ще досі побутує стереотип, що домашнє насильство — це приватна справа, в яку не варто втручатися. Разом з тим українці та українки здебільшого не знають, як діяти. Така поведінка потенційних свідків лише поглиблює проблему. Наше завдання сьогодні — навчити чітких алгоритмів дій свідків насильства і мотивувати їх не ігнорувати конфліктні інциденти між родичами та спробувати допомогти», — зазначає Катерина Мітєва, речниця Amnesty International Україна.
Про кампанію інформують сітілайти на вулицях і стикери в під’їздах багатоповерхівок.
Нагадаємо, в Україні працює тель-авівський мобільний застосунок, який дозволяє жінкам допомогти або попросити по допомогу в небезпечній ситуації.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті