Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 23585 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Gaman Alice / Unsplash

16-17 грудня вакциновані від COVID-19 українці почали отримувати від держави по одній тисячі гривень і відразу витрачати — як виявилося, найбільше на книги. На онлайн-книгарню Yakaboo заходили втричі більше відвідувачів, ніж зазвичай, і сайт «ліг». Найбільший попит припав на дитячу літературу, нон-фікшн і художню літературу.

Як відомо, гроші за вакцинацію можна витратити впродовж чотирьох місяців лише на певні товари та послуги, переважно культурні або спортивні, а також подорожі Україною.

Співзасновник monobank Олег Гороховський оприлюднив статистику щодо карток «єПідтримка». Так, загалом вже відкрито понад 1,5 мільйона карток, виплати отримали 610 тисяч людей. 30 мільйонів вже витратили.

Найпопулярніші категорії витрат:

  • Книжкові магазини — 44,57%
  • Кінотеатри — 23,83%
  • Залізничні квитки — 14,06%
  • Театри — 8,98%
  • Спортзали — 3,56%
  • Концерти — 3,81%
  • Музеї — 0,64%
  • Авіаквитки — 0,55%

У соцмережах також пишуть, що витрачають ці гроші на благодійність, хоча це не передбачено програмою. На тисячу з віртуальної картки купують товари для себе, натомість тисячу з іншої картки перераховують на благодійні цілі.

Поки що отримати тисячу гривень можуть лише власники смартфона з мобільним застосунком «Дія». Після відкриття віртуальної картки «єПідтримка» в Альфа-Банк Україна або monobank потрібно підтвердити запит у «Дії».

«Я б із великим задоволенням витратила ту тисячу саме на книги. Але в мене немає смартфона… і я пролітаю. У сина смартфон віком десь 5-6 років і теж не підтримує», — пише Лариса Белокур у коментарях на фейсбук-сторінці Yakaboo.

У Мінцифри раніше заявляли, що альтернативний механізм нарахування планують запустити у третьому кварталі (липень-вересень) 2022 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button