Унікальний проєкт реставрації маєтка Штабс-капітана Рутковського по вулиці Тургенєвській, 19, у Києві, отримав нагороду Міжнародного Конкурсу Нерухомості European Property Awards.
Премія існує понад 30 років, проєкти представлені у 45 різних номінаціях, які оцінюються 80 членами журі – незалежними експертами у сфері нерухомості.
Чи не вперше подібну архітектурну премію було вручено київському міському об’єкту. Другого грудня 2021 року в режимі онлайн її отримала компанія Contact-Invest.
Над створенням концепції та самого проєкту працювало Архітектурно-конструкторське бюро «Віхарєв» спільно з майстернею «Реставратори Старого Києва». Основною метою роботи архітекторів та реставраторів було інтегрувати історичний маєток, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, в потреби сучасних містян, однак зберегти ексклюзивну форму та деталі оздоблення.
Проєкт реставрації передбачає відновлення історичного сіро-блакитного кольору будинку по вулиці Тургенєвська, 19 (наразі фасади пофарбовано у рожевий), що показали відповідні дослідження, здійснені спеціалістами під час розробки документації. Передбачено також відновлення та збереження ліпного декору. Загальними зусиллями балансоутримувача (КП «Спецжитлофонд»), будівельної компанії та проєктувальників передбачено відновити історичну функцію маєтка Штабс-Капітана – Прибутковий будинок. Першочергово після отримання відповідних дозволів та під наглядом фахівців будуть розпочаті роботи з підсилення фундаментів, адже стан збереженості пам’ятки близький до аварійного, фактично, будівля тримається на дерев’яних сторічних балках та історичних консольних сходах всередині.
«Саме вдала колаборація приватного бізнесу та комунальної структури стала історією успіху у збереженні культурної спадщини Києва!», – вважає директор майстерні «Реставратори Старого Києва» Федотова Ольга.
Маєток було зведено за проєктом архітектора І. Агурова у 1901 році на замовлення штабс-капітана Петра Григоровича Рутковського, який придбав садибу на вулиці Іванівська, 19 (вулицю перейменовано на Тургенєвську наприкінці ХІХ століття, таку назву вона має й досі) у 1898 році. Цегляний будинок у стилі історизму з елементами ренесансу використовувався як прибутковий, в радянські часи – просто як житловий. У 1980-х мешканців було відселено через занедбаність, знаходячись без відповідного догляду будинок почав руйнуватись та став аварійним.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті