У Фонді Рибачук заявили про викрадення картини. Зараз її під іншим ім’ям виставляє приватна галерея
Зараз твір перебуває у приватній галереї Березницьких і підписаний іменем іншого художника.
Зараз твір перебуває у приватній галереї Березницьких і підписаний іменем іншого художника.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Зникле полотно української художниці-монументалістки Ади Рибачук «Закохані» — викрадено, і зараз перебуває у приватній галереї Людмили та Євгена Березницьких. Про це заявив Фонд Ади Рибачук і Володимира Мельніченка.
Картину було створено у 1959 році в селищі Кара, під час однієї з експедицій Рибачук і Мельніченка на російську Північ. Для цієї роботи художники позували один одному.
Довгий час «Закохані» зберігалися у майстерні Національної спілки художників України. Півтора року тому картина зникла. Востаннє Володимир Мельніченко бачив її в серпні 2020 року.
Зараз картину можна побачити на виставках приватної галереї Bereznitsky Art Foundation. У вересні картину презентували як твір Віктора Зарецького (1925–1990, художник-монументаліст, чоловік Алли Горської).
Фонд АРВМ стверджує, що на картині «Закохані» з’явився підпис Зарецького, в тому ж місці, де перед тим стояло ім’я Ади Рибачук.
«Покладаючись на порядність та корпоративну солідарність колег, ми звернулися до Євгена Березницького з проханням повернути роботу законному власнику — Володимиру Мельніченку. Але, схоже, були надто наївні. Роботу нам віддавати ніхто не збирається», — заявляє Фонд.
Натомість у галереї, як стверджує АРВМ, радили попросити про повернення коштів у покійного автора; компенсувати гроші галереї або виміняти на іншу роботу Мельніченка; наполягали, що це робота Зарецького тощо.
Команда Фонду АРВМ і Володимир Мельніченко закликають галереї, колекціонерів і всіх, причетних до ринку мистецтва, бойкотувати демонстрацію чи продаж роботи «Закохані».
Ада Рибачук (1931–2010) та Володимир Мельніченко (1932) — подружжя українських художників, що працювали у художньому тандемі й підписували свої спільні роботи абревіатурою «АРВМ». Їм належать, зокрема, серія панно у Центральному автовокзалі Києва та рельєф Стіна пам’яті на Байковому кладовищі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті