Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26306 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото надано Устимом Федьком

Сьогодні, 22 грудня, Спілка художників України пікетувала будівлю Кабінету міністрів — після нової постанови уряду рахунки за опалення майстерень зросли більш як учетверо.

«Кабмін прирівняв художні майстерні до промислового виробництва і, відповідно, за грудень виставили платіжки 15-20 тисяч гривень. Це все накладається на кризу з карантином і всім іншим», — повідомив «Хмарочосу» художник Устим Федько.

10 грудня уряд відніс членів Спілки художників до категорії «інші споживачі», для яких встановлено новий тариф на теплову енергію: 6953 гривні за 1 Гкал. Раніше ціна за 1 Гкал для Спілки становила 1600 гривень.

«Оплата рахунків за новими тарифами за користування теплоенергією у приміщеннях їх майстерень, на превеликий жаль, є непідйомною сумою для художників. Доходи від їхньої основної творчої діяльності дуже мізерні», — зазначається в листі Спілки до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Митці непокояться, що такі тарифи призведуть до величезних боргів, що «як легко здогадатися, буде вагомим аргументом для подальшого відчуження з власності НСХУ приміщень на користь уже націлених на ці приміщення… майбутніх власників».

«Згідно з новими розрахунками за тепло, в майстерні 20 метрів нам треба заплатити за місяць майже 10 000 гривень. А майстерня 40 метрів відповідно, — 20 тисяч гривень. І це без врахування абонплати за електрику», — пише художниця Ганна Ярова.

За її словами, лише у київській організації Спілки художників налічується 613 майстерень, багато з яких у центрі Києва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button