Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 281 днів. За цей час ми опублікували 23527 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото надано Устимом Федьком

Сьогодні, 22 грудня, Спілка художників України пікетувала будівлю Кабінету міністрів — після нової постанови уряду рахунки за опалення майстерень зросли більш як учетверо.

«Кабмін прирівняв художні майстерні до промислового виробництва і, відповідно, за грудень виставили платіжки 15-20 тисяч гривень. Це все накладається на кризу з карантином і всім іншим», — повідомив «Хмарочосу» художник Устим Федько.

10 грудня уряд відніс членів Спілки художників до категорії «інші споживачі», для яких встановлено новий тариф на теплову енергію: 6953 гривні за 1 Гкал. Раніше ціна за 1 Гкал для Спілки становила 1600 гривень.

«Оплата рахунків за новими тарифами за користування теплоенергією у приміщеннях їх майстерень, на превеликий жаль, є непідйомною сумою для художників. Доходи від їхньої основної творчої діяльності дуже мізерні», — зазначається в листі Спілки до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Митці непокояться, що такі тарифи призведуть до величезних боргів, що «як легко здогадатися, буде вагомим аргументом для подальшого відчуження з власності НСХУ приміщень на користь уже націлених на ці приміщення… майбутніх власників».

«Згідно з новими розрахунками за тепло, в майстерні 20 метрів нам треба заплатити за місяць майже 10 000 гривень. А майстерня 40 метрів відповідно, — 20 тисяч гривень. І це без врахування абонплати за електрику», — пише художниця Ганна Ярова.

За її словами, лише у київській організації Спілки художників налічується 613 майстерень, багато з яких у центрі Києва.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button