Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Rasmus Hjortshoj

Сміттєпереробний завод посеред Копенгагену обрали найкращою будівлею 2020 року за версією Всесвітнього фестивалю архітектури. Цьому проєкту, який розробляла студія Bjarke Ingels Group, виповнилося вже десять років. Щорічно він перетворює 440 тисяч тонн відходів на чисту енергію, забезпечуючи теплом 150 тисяч будинків.

Будівля висотою 90 метрів є штучною горою з різноманітним ландшафтом, стежками для хайкінгу, стіною для скелелазіння, баром, центром екологічної освіти і гірськолижним спуском довжиною в 200 метрів. Піднятися нагору можна пішки або на ліфті, з якого відкривається вид на внутрішню частину заводу, що дозволяє спостерігати за робочим процесом. Також заводом проводять екскурсії.

Фото: Laurian Ghinitoiu

У дизайні даху взяли участь архітектори та дизайнери з SLA, садово-ландшафтна компанія Malmos A/S та спеціалісти із зеленого даху ZinCo.

Copenhill також став найкращим у номінації «Побудова: виробництво, енергія, переробка».

Фото: Justin Hummerston

Проєктом року обрано Silo City, Буффало, який розробляла Studio V Architecture. Проєкт також переміг у категорії «Культура», але він також відповідає темі стійкості, оскільки пропонує повторно використати комплекс зерносховищ.

У номінації «Ландшафт року» перемогу отримав міський парк Al Fay Park в Абу-Дабі від SLA Architects. Бюро SLA Architects, яке спроєктувало також парк на даху Copenhill, створило перший парк на Близькому Сході, в якому переважає не забудова, а природа.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button