У Львові прибудували ліфт до пам’ятки архітектури, де навчаються діти з інвалідністю. У соцмережах — суперечка
80% учнів, що навчаються у школі-інтернаті, — з повною втратою зору.
80% учнів, що навчаються у школі-інтернаті, — з повною втратою зору.
Фото: Юліан Чаплінський
У Львові до школи №100 на вулиці Івана Франка, 119, де навчаються діти з інвалідністю, добудували зовнішній ліфт. Ця будівля також є пам’яткою архітектури місцевого значення.
«У нас навчається 73 дитини. Є діти на візочку, є з порушенням опорно-рухового апарату, дитина, яка не може стати на повну стопу, ходить на пальчиках. Є діти, які погано ходять. Будівля давня, сходи у нас незручні. Нам звертали на це увагу під час перевірок з Києва. Звертались батьки дітей з ДЦП, які мають порушення зору, вони на візочках. Ми не могли їх взяти до школи. Поставити пандус на всіх сходах усередині було неможливо», — пояснює Tvoemisto.tv директорка школи Ірина Костецька.
80% дітей — з повною втратою зору. Переважна більшість учнів не лише навчається, але й живе в інтернаті.
За словами директорки, ліфт встановили на фасадній частині через планування кімнат, для того, аби вихід з ліфта був у коридор, а не у класну кімнату.
У міському управлінні охорони історичного середовища кажуть, що встановлення ліфта погодили. Це коштувало 1,7 мільйона гривень.
Триповерховий будинок було збудовано у 1900 році саме як «заклад для сліпих» коштом графів Єжи Чарторийського та Станіслава Мицєльського.
Фото: Юліан Чаплінський
У соцмережах сперечаються, що важливіше — збереження фасаду архітектурної пам’ятки або зручність дітей з інвалідністю. Так, блогер і колишній головний архітектор Львова Юліан Чаплінський звернувся на гарячу лінію міста з проханням пояснити, як сталося, що до історичної будівлі добудували ліфт.
«Діти з особливими потребами дійсно повинні мати гідні умови, але для чого пам’ятку знищувати? Існує ще десятки способів досягнути інклюзивності… Немає в наших законах поблажок, щоб знищувати фасади заради інклюзивності», — пише Чаплінський у суперечках з іншими користувачами фейсбуку.
Група «Цар-пандус» дотримується іншої позиції.
«На нашу думку, найвищою цінністю є права людей. Недоступні історичні будівлі нагадують сервіз у бабусиному серванті який стоїть для краси та якого не можна торкатись», — йдеться у пості.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
Comments are closed.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті