Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 283 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Олександр Ткаченко

Протиаварійні роботи у Гостиному дворі на Подолі мають розпочатися сьогодні, 31 грудня. Про це повідомив міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко в Telegram.

За переговорною процедурою Національний заповідник «Софія Київська», що є балансоутримувачем будівлі, визначив підрядником ТОВ «Інжинірингова компанія Планета буд». За його словами, в будівлі триватимуть протиаварійні та консерваційні роботи для збереження пам’ятки.

Загальна вартість робіт складає 33 мільйони 203 881 гривню.

Серед протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт планується: чистка цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів, облаштування покриття парапету, поруччя, розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття, накриття армованою плівкою від потрапляння вологи на стіни, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.

ТОВ «Інжинірингова компанія Планета буд» ремонтувала у Харкові «Каскад» у парку Шевченка. Вартість робіт зросла з 21 мільйона до 103 мільйонів гривень. Така ж ситуація склалась з ремонтом саду Шевченка у Харкові, де вартість робіт зросла з 30 мільйонів до 123 мільйонів.

У вересні будівельники затягнули фасади Гостиного двору будівельною сіткою.

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року перебував в оренді компанії «Укрреставрація». У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’яток архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір.

У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, було розірвано договір оренди, відновлено охоронний статус пам’ятки та повернуто будівлю державі. У червні цього року Фонд державного майна передав Гостиний двір до сфери управління Міністерства культури. Проти цього виступав міський голова Віталій Кличко, адже місто планувало взяти будівлю на свій баланс.

Будівля захищена трьома охоронними статусами: як пам’ятка місцевого і національного значення та як головний і центральний елемент пам’ятки містобудування Контрактової площі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button