В Україні хочуть дозволити бустерну дозу від COVID-19 для всіх охочих
Бустерна доза збільшує термін дії сертифікату про вакцинацію на 270 днів.
Бустерна доза збільшує термін дії сертифікату про вакцинацію на 270 днів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
П’ятого січня Національна технічна група експертів з імунопрофілактики може рекомендувати бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим. Про це заявив в інтерв’ю Українському радіо головний санлікар Ігор Кузін, повідомляє Liga.net.
За словами Кузіна, вже зараз є рішення експертної групи щодо бустерних доз для осіб віком від 60 років. Найближчим часом Міністерство охорони здоров’я видасть відповідний наказ. Бустерну дозу для цієї категорії можуть дозволити 10-15 січня.
Щодо універсального доступу до бустеру — для всіх охочих — це рішення група експертів може ухвалити п’ятого січня.
Бустерна доза збільшує термін дії сертифікату про вакцинацію на 270 днів (це не стосується категорії людей з ослабленим імунітетом, наприклад, ВІЛ-інфікованих). Проте технічно це питання наразі не врегульоване.
Нагадаємо, у жовтні група експертів рекомендувала дозволити введення третьої, бустерної дози вакцини від COVID-19 тим, кому вона треба для виїзду в інші країни. Однак наразі право на третє щеплення від COVID-19 в Україні мають три категорії людей: люди з ослабленим імунітетом, лікарі та працівники інтернатів.
Для бустерної дози використовують м-РНК-вакцини — Moderna або Pfizer, незалежно від того, якою вакциною до того щепили людину.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті