Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 291 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Fikri Rasyid / Unsplash

Японська корпорація Panasonic вирішила дозволити своїм працівникам за бажання працювати по чотири дні на тиждень, повідомляє Nikkei.

Таким чином, згідно з заявою компанії, хочуть покращити самопочуття працівників і дати їм більше часу на розвиток й особисті інтереси. Умови визначатиме кожен офіс самостійно.

Скорочення робочого тижня чимдалі більше практикують різні компанії світу, однак для Японії це доволі екзотичний крок. Країна відома трудоголізмом, тут навіть існує окреме поняття для смерті від надмірної роботи — каросі. Традиційна корпоративна культура, наприклад, негласно забороняла співробітникові лишати офіс до того, як додому піде керівництво.

При цьому протягом останніх пів століття Японія лишається на останньому місці за продуктивністю праці серед країн G7.

Втім, зараз, не в останню чергу завдяки рухам за права працівників, трудова культура в Японії стає м’якішою, умови праці покращуються, а молоді люди частіше змінюють місце роботи та воліють більше часу приділяти собі. Якщо наприкінці 1980-х японець у середньому працював 2097 годин на рік проти 1828 годин у США та 1702 у Франції, то зараз це число знизилося до 1714.

Тож з’являються компанії, які пропонують працівникам працювати менше. У 2017 році Yahoo Japan і страхова компанія Sompo Himawari дозволили брати третій вихідний тим, хто має маленьких дітей або літніх родичів, які потребують піклування.

Цьогоріч айті-компанія Encourage Technologies запровадила чотириденний робочий тиждень, щоб приваблювати молодих талановитих спеціалістів.

Ця тенденція втілюється з труднощами. Чимало компаній, які вирішують перейти на чотириденний тиждень, одночасно й знижують зарплату. Хтось, як-от Metawater, зобов’язує відпрацьовувати п’ятий день в інші чотири. Та й самі працівники уникають брати зайві вихідні, побоюючись, що колеги їх підсидять.

У цей час практика скорочення робочого тижня у світі демонструє позитивні результати. Так, дослідження 2019 року, проведене Університетом Редінга, виявило, що понад 60% компаній у Великій Британії відчули зростання продуктивності після запровадження чотириденного тижня. Масштабне дослідження, яке проводили в Ісландії, також показало, що продуктивність за такого графіку не зменшується.

В Україні понад 70% роботодавців в якості експерименту готові перейти на чотириденний робочий тиждень.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button