Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

В Україні цього року можуть запровадити продуктові чеки або надавати додаткові виплати для компенсації зростання цін на харчі. Це пов’язано з прогнозованою інфляцією в сировинній продовольчій групі товарів, яка може становити до 20%, пояснив радник президента Олег Устенко Інтерфаксу-Україна.

За його словами, цього року ціни на сировинну продовольчу групу (зерно, цукор, какао тощо) зростуть від 10% до 20%. Враховуючи, що продовольча група в українському споживчому кошику складає майже 50%, «таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком».

Зараз влада країни розглядає антикризові заходи для населення: доплати незахищеним верствам, зокрема виплати за аналогією з програмою «єПідтримка», запровадження продуктових чеків у системі «Дія».

За його словами, базовий сценарій зростання інфляції, який розглядає офіс президента, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.

ВВС Україна пояснює, що зростання цін на продукти також пов’язане з тарифами на газ. Українські харчовики пропонували урядові підтримати їх так, як це зробили чи планують зробити у низці європейських країн – цільовою підтримкою певних галузей та зниженням ПДВ на певні товари. Водночас Устенко вважає, що зниження чи скасування ПДВ, навіть тимчасове, потягне додаткові витрати на адміністрування податків та зашкодить конкуренції.

Уряд США у квітні 2021 року виділив додатковий мільярд в місяць на програму додаткової продовольчої допомоги. Ця програма також відома як продовольчі талони. Кошти виділяються приблизно 25 мільйонам людей з низьким доходом – мінімальна виплата 95 доларів. Програма мала завершитись у вересні, але низка штатів продовжила її. Інфляція минулого року в країні склала 6,8%, для порівняння в Україні – 10%.

Читайте також: Ціни на продукти у світі побили десятирічний максимум. Експерти пояснюють чому

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button