Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: JavyGo / Unsplash

У Маямі зобов’язали користувачів прокатних електросамокатів вдягати шолом, повідомляє Smart Cities Dive.

Це найбільше американське місто, яке висунуло до прокату електросамокатів такі вимоги. Такі правила діють також у деяких містах Австралії, зокрема в Брісбені, а також в Іспанії та Данії.

Законодавці посилаються на проведене у Лос-Анджелесі в 2019 році дослідження, яке виявило, що з 249 травм при аваріях на самокатах 40% становили травми голови, але серед тих, хто був у шоломі, — лише 5%.

Оператори прокату електросамокатів у Маямі вже пристосовуються до нових правил. Bird і Lime роздають безкоштовні шоломи й надалі планують включити їх в один комплект з самокатами.

Компанія Helbiz навіть випередила законодавців, ще раніше зобов’язавши користувачів робити селфі в шоломі перед орендою самоката. Інакше програма не розблокує самокат. При цьому виявилося, що майже 60% користувачам було відмовлено у поїздці через відсутність шолому.

Однак експерти, що адвокатують мікромобільність, не в захваті від цієї ідеї.

«Мікромобільність — це перевага для транспортної мережі міста, тож міська політика має сприяти мікромобільності, а не створювати перепони. Можливість просто сісти на велосипед чи самокат є засадничою. Люди не тягатимуть скрізь із собою шоломи», — переконаний Марко Коннер ДіАкой з нью-йоркської організації «Транспортні альтернативи».

Він переконаний, що безпека підвищується саме коли електросамокатів і велосипедів стає більше, а автомобілів — менше.

Американська асоціація міського транспорту NACTO зайняла нейтральну позицію щодо електросамокатів, але переконана, що для велосипедистів шоломи мають лишатися добровільною опцією.

«Досвід показує, що велошоломи захищають, а от закони про велошоломи — ні», — вважають у NACTO.

Як приклад наводять Сіетл, в якому мережу прокату велосипедів довелося закрити, не в останню чергу через закон про обов’язкові шоломи. Ця вимога, за оцінками, скоротила потенційну аудиторію вдвічі, бо відсікла випадкових користувачів.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button