Вчені школи психології виявили, що люди в масках виглядають гарнішими
До пандемії медична маска зменшувала привабливість потенційного партнера, бо асоціювалася з хворобою. Зараз сприйняття кардинально змінилося.
До пандемії медична маска зменшувала привабливість потенційного партнера, бо асоціювалася з хворобою. Зараз сприйняття кардинально змінилося.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Чоловіки та жінки у медичних масках сприймаються як привабливіші, виявили вчені школи психології Кардіффського університету.
Результати здивували команду науковців, адже дослідження, що проводилися перед пандемією, свідчили про протилежне: маска зменшувала привабливість людини, бо асоціювалася з хворобою.
Та в лютому 2021 року, коли у Великій Британії маски вже стали звичним аксесуаром, вчені попрохали 43 жінок оцінити за десятибальною шкалою зображення чоловічих облич без маски, у текстильній масці, блакитній медичній масці, а також облич, нижню половину яких затулили книжкою з чорною обкладинкою.
Учасниці експерименту назвали найпривабливішими чоловіків передусім у медичній масці. Однотонна текстильна маска також додавала привабливості порівняно з відсутністю маски та книжкою перед обличчям.
Так само опитали й групу чоловіків, яким показували фото жінок у масках і без. Це дослідження ще не опубліковане, однак автори кажуть, що результати подібні.
Співавтор дослідження доктор Майкл Льюїс вважає, що маски стали асоціюватися з піклуванням. Крім того, прикрите маскою обличчя спрямовує всю увагу на очі.
«З точки зору еволюційної психології, хвороби й ознаки захворювання відіграють велику роль у виборі статевого партнера. Раніше будь-які натяки на нездоров’я сильно відштовхували потенційних партнерів. Зараз ми спостерігаємо зсув у нашій психіці», — цитує Льюїса The Guardian.
Відкрите обличчя відносно недавно стало нормою для західної культури. У країнах з населенням, що сповідує іслам, обличчя передусім прикривають жінки, — але часто це роблять і чоловіки; відкрити обличчя перед іншим є знаком довіри. У країнах Південно-Східної Азії маски давно носять із гігієнічних міркувань, а також бажаючи приховати недоліки. А в Європі вуалі, віяла та шалі, що прикривали обличчя, символічно відділяли привілейовані класи.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті