Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 23629 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: unsplash

Європейський союз вирішив покарати острівну державу Вануату за торгівлю паспортами, які дають право на безвізовий в’їзд до ЄС, пише ВВС Україна. Країна продає свої паспорти за 130 тисяч доларів.

Загалом ринок так званих золотих паспортів оцінюється у 25 мільярдів доларів на рік. Якщо в Європі паспорт коштує від півмільйона доларів і майже завжди потребує проживання та перевірки походження грошей, то на островах Карибського моря та Тихого океану можна придбати документ за 100-150 тисяч.

Такі схеми корисні зловмисникам і використовуються, зокрема, для уникнення податків. Вануату приваблює інвесторів нульовими податками та паспортом-«всюдиходом».

Паспорт Вануату відкриває кордони 130 країн і коштує 130 тисяч доларів. Оформити його можна дистанційно та за рекордно короткі терміни. Шансів отримати відмову майже немає: за останні вісім років громадянами Вануату стали 10,5 тисяч інвесторів, а відмовили лише одному. Серед новоявлених остров’ян-інвесторів опинилися люди, які перебувають у міжнародному розшуку Інтерполу, а також громадяни Сирії, Ємену, Ірану та Афганістану.

Увагу до схеми привернуло розслідування британської газети Guardian у липні минулого року. Продаж паспортів приносить бідній острівній країні майже половину всіх прибутків, підрахував Investment Migration Insider. Китайці більше за інших прагнуть стати острів’янами – 40% паспортів купили вони. Росіян, афганців та сирійців – приблизно по 3%.

Зараз ЄС судиться з власними членами Мальтою та Кіпром – вимагає посилити умови надання громадянства в обмін на інвестиції. У 2019 році Єврокомісія поставила на контроль інвесторські схеми в Молдові, Чорногорії та Албанії.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button