Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


Графічний дизайнер Максим Макаров показав візуалізацію першого капітального мосту через Дніпро, побудованого в ХІХ столітті. Він відтворив первозданний вигляд конструкції та всі його елементи.

Миколаївський ланцюговий міст через Дніпро збудували на місці старовинної переправи у 1853 році за проєктом англійського інженера Чарльза Віньоля. Він був одним із найбільших у Європі тих часів. Переправу двічі руйнували, до нашого часу вона не збереглась.

Всі залізні частини переправи виготовили у Бірмінгемі, а з Ліверпуля доставили до Одеси, звідки привезли до Києва. На п’яти облицьованих гранітом опорах були споруджені портали у вигляді напівкруглих арок з баштами в стилі англійської готики. На опори помістили спеціальні короби, через які провели ланцюги з залізних ланок. Мостове полотно складалося з ґратчастих балок, фундаментом проміжних опор служив бетонний масив, закладений прямо на ґрунті в огородженій перемичками улоговині.

У спільноті «Клуб коренного киевлянина» писали, що з мосту Метро можна побачити залишки легендарного Миколаївського ланцюгового мосту. Залишки опор старого ланцюгового мосту через Дніпро можна побачити під час падіння води у річці з мосту Метро.

Модель цього мосту зі срібла експонували у Кришталевому палаці Лондона на Всесвітній виставці у 1851 році.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button