У школі на Біличах відремонтували туалети – форму унітазів обирав консиліум з кількох директорів (фото)
Шкільні туалети були без дверей і з підлоговими унітазами, до яких потрібно піднятися сходами. Ремонт реалізували коштом депутатської субвенції.
Шкільні туалети були без дверей і з підлоговими унітазами, до яких потрібно піднятися сходами. Ремонт реалізували коштом депутатської субвенції.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У київській гімназії №287, що на масиві Біличі, відремонтували туалети завдяки виділеній депутатській субвенції. Про це повідомив директор закладу Євген Сидоркін.
Шкільні туалети були без дверей і з підлоговими унітазами, до яких потрібно піднятися сходами. У грудні минулого року відремонтували три вбиральні: дві для дівчат і одну для хлопців.
Депутат Дмитро Гурін, який балотувався від цього округу (218, частина Оболонського і Святошинського районів), використав можливість спрямувати депутатську субвенцію. Це суми, які виділяються на округ, і за які депутати можуть реалізувати проєкти на для виборців. Торік на один округ було виділено 30 мільйонів гривень.
Гурін пояснив «Хмарочосу», що субвенція зазвичай є джерелом політичної корупції. Так, в інтернеті можна знайти матеріали, в яких депутати нарікають, що найбільше субвенцій отримують депутати, які голосують за «потрібні» рішення. Однак, на думку Гуріна, коли вже гроші виділяють, «їх гріх не витратити».
«Ідея була в тому, щоб показати, що за розумний бюджет у публічній школі можна зробити цивілізовані умови», — зазначає він.
Ремонт туалетів у гімназії коштував 1,05 мільйона гривень.
Вирішили робити без проєкту, з яким ремонт зайняв би багато часу. Тому ремонтували за дефектними актами, що не потребує кошторисної документації. Щодо дизайну консультувала архітекторка BURØ Марія Андоньєва.
У вбиральнях зробили білі стіни, плитку з імітацією терацо, замінили освітлення, повісили дзеркала, а також встановили термостати, щоб учні не ошпарювали руки. Незабаром мають докупити сушки. Прибрали бар’єри, щоб підлога була на одному рівні.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті