Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


Українська пара заснувала стартап S Lab, який займається виготовленням екопакування з коноплі й ниток грибів. Про це пише Dev.

Історія з екопакуванням почалася з Балі, де відпочивали співзасновниця стартапу Юлія Бялецька з чоловіком. На узбережжі острова вони побачили гору пластикового сміття. Тоді вони вирішили створити екологічну заміну пластику.

Виявилося, що серед усіх органічних рослин волокно конопель є найміцнішим. Крім цього, рослина має властивість до відновлення ґрунту. Подружжя звернулося до асоціації луб’яних культур і познайомилося з одним з виробників, який дав безкоштовно мішок конопель.

У компанії розповідають, щоб отримати біопластик, потрібно два компоненти: армувальний – який формує хребет матеріалу та придає силу, та той що склеює це все між собою. Вони почали експерименти зі склеювання конопель звичайними синтетичними клеями. Проте цей продукт не буде розкладатися в ґрунті на 100%.

Потім вони знайшли в інтернеті вироби з ниток грибів – мікодизайн. Пара замовила спеціальний старт-пакет і виростила свій виріб. Після цього подружжя звернулося до київського Інституту ботаніки щодо вирощування міцелію і замовила собі кілька екземплярів. Вони змішали його з коноплями та отримали перші горщики.

З матеріалу можна виготовляти речі для декору або дизайну – вази, свічники тощо, індивідуального пакування – коробка для мила чи косметики та будівельні матеріали. Продукт схожий на пінопласт і має такі самі звукоізолюючі властивості, ним можна утеплювати будинки.

Упаковка повністю біорозкладна, вона розкладається в грунті за 30 днів і, до того ж його удобрює.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button