Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 293 днів. За цей час ми опублікували 23602 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах


У Національній академії наук України разом з інвестором збираються збудувати 25-поверхівку майже впритул до наявних будинків, один з яких перебуває в передаварійному стані. Про це пише видання «Наші гроші».

У лютому 2020 року Український мовно-інформаційний фонд НАН отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво у Тверському тупику, 10-А, що на Печерську. Згідно з МУО, планувалось звести будинок науково-громадського призначення висотою не вище дев’ять поверхів.

Проте вже у серпні 2020 року директор фонду Володимир Широков попросив Мінкульт погодити іншу проєктну документацію. Згідно з нею «будинок науково-громадського призначення» перетворився на «багатофункціональний комплекс», а дев’ять поверхів зросли до 25. Міністерство відмовило у погодженні проєктної документації.

Між тим, у травні 2021 року представники інвестора організували зустріч із місцевими мешканцями. Вони намагались узгодити знесення гаражів, що знаходяться на ділянці. Жителям розповіли, що фонд за договором має отримати один поверх будівлі, а решту – інвестор.

Передаварійний будинок на Тверському тупику

Водночас керівництво НАН України повідомило місцевим жителям, що жодних рішень з приводу будівництва вони не приймали, дозволів не надавали. Сама академія не має у своєму розпорядженні пропозицій фонду щодо проєкту багатоповерхівки.

Згідно з МУО, ділянка на Тверському тупику, 10-А, знаходиться в межах центральної планувальної зони, історичного ареалу, в межах земель історико-культурного призначення, на території пам’ятки містобудування та архітектури національного значення – Вали та Рови Васильківського укріплення Київської фортеці. По всій ділянці у Тверському тупику, 10-А проходить санітарно-захисна зона підземного міського водогону.

Нещодавно за дозволом НАН забудовник зніс гуртожиток на Метрологічній, де проживали люди.

Всі фото: «Наші гроші»

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button