Україна наклала санкції на торгівлю з Нікарагуа. Чи зникне з кав’ярень популярна кава?
Наразі торгівля з цією країною заборонена. Санкції наклав український уряд після визнання урядом Нікарагуа російської окупації Криму.
Наразі торгівля з цією країною заборонена. Санкції наклав український уряд після визнання урядом Нікарагуа російської окупації Криму.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Кава з Нікарагуа відома своєю доступною ціною та гарними смаковими якостями. Її люблять за м’який присмак і вдале поєднання гірчинки та кислинки. Втім, наразі торгівля з цією країною заборонена. Санкції наклав український уряд після визнання урядом Нікарагуа російської окупації Криму та відкриття на анексованій території півострова «почесного консульства» Нікарагуа. Втім, сьогодні українські інтернет-магазини все ще пропонують купити саме ці зерна. «Хмарочос» дізнавався, як таке можливо.
Більшість продавців, з якими вдалося зв’язатися, підтвердили, що кава з Нікарагуа дійсно зникає з продажів. Те, що можна купити на ринку сьогодні, – рештки з контейнерів, які завезли ще до санкцій.
«Продаємо залишки», – пояснили наявність кави з Нікарагуа в інтернет-магазині Absolute Coffee. Магазин спеціалізується на обсмажуванні кави для роздрібного продажу і для кав’ярень. «Кава з Нікарагуа не є якоюсь унікальною. Завжди є чим замінити – Гондурас, Сальвадор, Перу», – вважають в Absolute Coffee.
Натомість кавова компанія та мережа кав’ярень IDEALIST COFFEE CO має протилежну думку. У компанії люблять каву з Нікарагуа з гарну якість і стверджують, що «будуть за нею сумувати». Після остаточного зникнення з ринку її планують замінювати на сорти інших виробників, зокрема Ефіопії та Кенії, а також Мексики, яка останнім часом суттєво підвищила рівень якості.
У сервісі з обсмажування кави My coffee factory кажуть, що вже розпродали всі залишки кави з Нікарагуа, а в їхнього трейдера вона недоступна для продажу. Втім, у компанії не вбачають у цьому проблеми, оскільки «існує багато інших не менш смачних сортів із регіону Центральної Америки».
Водночас представник інтернет-магазинів Mercato пояснили, що кава з Нікарагуа не зникла зовсім. Її завозять «приватні підприємці», але значно в меншому обсязі. Як саме вона потрапляє в Україну, попри заборону, невідомо.
Як бачимо, ті, хто нині насолоджується гірко-кислим смаком кави з Нікарагуа або стали щасливими власниками залишків зерен, або купили товар, що всупереч забороні уряду на будь-який транзит ресурсів з Нікарагуа, потрапив в Україну. «Нікарагуа нікуди не зникне. Хіба лише трохи подорожчає в ціні через незручні транспортні махінації», – прокоментували ситуацію в одному київському кафе.
Поставки кави з Нікарагуа до санкцій займали близько півтора відсотки всього обсягу, тому її зникнення не повинно викликати суттєвих змін на ринку. Найбільше кави в Україну привозять із Бразилії, В’єтнаму, Колумбії, Індонезії та Ефіопії.
Упродовж останніх двох століть виробництво кави стало найважливішою частиною культури й економіки з Нікарагуа. Саме кава є основним джерелом надходження валюти в країну. У цьому сенсі впроваджені економічні санкції на торгівлю з політично «недружньою» державою є виправданими.
Особливо актуальним це здається в контексті актуалізації воєнної загрози з Росії. Нещодавно Володимир Путін спілкувався телефоном з лідерами Венесуели, Нікарагуа й Куби. Припускають, що розмова велася про можливість можливість повернення ядерної зброї в Західну півкулю – в межах досяжності американських міст, пишуть у The New York Times. Російський президент вимагає від США вивезти зброю з Європи, інакше він може направити головки на американські міста. Так, це справді нагадує кубинську ракетну кризу часів Холодної війни. І, як виявилось, гіркувато-кисла кава з Нікарагуа може мати ядерний присмак.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті