В Ірпені почали посипати вулиці кавою замість солі
Понад 20 кілограмів кавових відходів передали п’ять місцевих кав’ярень.
Понад 20 кілограмів кавових відходів передали п’ять місцевих кав’ярень.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 295 днів. За цей час ми опублікували 26297 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
В Ірпені комунальники почали посипати вулиці кавовою гущею, щоб не утворювалася ожеледиця, повідомляє регіональне медіа ITV.
Понад 20 кілограмів кавових відходів передали п’ять місцевих кав’ярень. Про це попросила «Ірпінська агенція розвитку» — громадська організація, що співпрацює з міським головою.
Комунальники вважають, що кава є екологічно безпечною, має хороші абразивні властивості, покращує якість ґрунту і може бути добривом для рослин. Крім того, такий спосіб дозволяє заощадити на закупівлі піску і солі.
Як експеримент кавою посипали доріжки в парку Правика. Власники собак підтримують цю ідею, бо сіль, якою зазвичай посипають тротуари, роз’їдає лапи тварин.
«Цікаво спостерігати за тим, як ми будемо далі працювати з газонами і з доріжками. Я сподіваюся на те, що навіть якщо кавова гуща рознесеться по зелених зонах, вона дасть свою добриворозчинну якість для зелених насаджень», — припускає Оксана Головко, заступниця директора КП «Управління благоустрою міста».
Якщо відгуки містян будуть схвальними, організують систему постійного збору кави від кав’ярень Ірпеня.
Минулої зими кавову гущу почали використовувати у Львові. Цим прикладом надихнувся польський Краків.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті