Екологиня пояснила, чому шкідливо посипати вулиці сіллю
Сіль шкодить росилнам, водоймам та тваринам.
Сіль шкодить росилнам, водоймам та тваринам.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Експертка ГО «Екодія» Анна Даниляк розповіла, чому використовувати сіль для боротьби з ожеледицею небезпечно, та які є альтернативні варіанти.
За її словами, сіль, якою посипають дороги, проникає в ґрунтові та підземні води, або ж у найближчі водойми. Потрапляючи в ґрунт вона шкодить рослинам, що загрожує зникненню зелених насаджень у місті. Крім того, сіль роз’їдає шкіру на лапах тварин та псує взуття.
Альтернативою солі для боротьби з ожеледицею є гравій – дрібні камінці, якими взимку посипають дороги, наприклад, у Європі, а навесні збирають їх для повторного використання.
Раніше «Хмарчос» писав, що в Ірпені почали посипати вулиці кавою, а напередодні таку практику почав впроваджувати Львів. Кава є екологічно безпечною, має хороші абразивні властивості, покращує якість ґрунту і може бути добривом для рослин.
Серед альтернатив – мінерал бішофіт, який є в рази дорожчим за сіль з піском. Але він не завдає шкоди рослинам, воді та ґрунту.
Піщано-соляна суміш ефективна лише під час руху автомобілів, за рахунок чого утворюється своєрідна каша бурого кольору, пояснюють в «Інституті міста». За правилами, її потрібно зчищати через шість годин.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті