Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Andreas Gücklhorn / Unsplash

Український енергетичний сектор має будуватися на принципах енергетичної безпеки, покращення енергоефективності та енергозбереження, диверсифікації джерел енергії, розвитку відновлюваної енергетики.

Про це заявив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков на засіданні Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, повідомляє Урядовий портал.

Європейські та українські експерти, зокрема, обговорили впровадження положень Меморандуму про стратегічне енергетичне партнерство та Угоди про асоціацію з ЄС.

Сторони відзначили важливість старту роботи спільної з ЄС групи з питань інтеграції ринків газу та електроенергії.

«Насамперед йдеться про концепцію RESP (Концепція регіонального партнерства з енергетичної безпеки), запропоновану Україною. Концепція включає створення стратегічного резерву газу для Центральної та Східної Європи і розробку маршрутів постачання газу для альтернативних постачальників», — зауважив Демченков.

Представники ЄС відзначили досягнення української сторони щодо реформування ринку природного газу, а саме створення нормативно-правового підґрунтя для досягнення ринкової інтеграції.

Сторони також обговорили співпрацю у галузі ядерної енергетики та плани Уряду України щодо справедливої трансформації вугільних регіонів.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button