Восени 2021 року біля ТРЦ River Mall відкрили оновлену набережну. Це інклюзивний простір з оглядовим майданчиком, багатофункціональними терасами, понтоном та озелененням, який направлений на відпочинок та соціальну активність.
Дизайн соціального проєкту на замовлення торговельного центру розробила студія ландшафтної архітектури L-Design. Проєкт розробляли Анна Раус, Анастасія Попова, Марина Конанова. «Хмарочос» розпитав архітекторок про особливості створення набережної та ідеї, що їх надихали.
Варіативність місць відпочинку
Протяжність оновленої набережної складає триста метрів. Утім, кільцева структура простору передбачає можливість довгих прогулянок та різних сценаріїв поведінки.
Своєрідною родзинкою проєкту є оглядовий майданчик, що виступає над водою. До нього ведуть два пандуси, що відповідають нормам інклюзивного простору. Вздовж променаду розташована багатофункціональна тераса. Тут зручно проводити фестивалі, вечори соціальних та вуличних видів танцю, йоги, тимчасових експозицій (ярмарки, мистецькі виставки), концертів, шоу, театральних дійств, тематичних подій та кіноклубу.
Для візуального розширення пішохідного маршруту архітектори запроєктували широкий понтон на воді. Його розміри дозволяють розташувати причали для прокату річкового транспорту і збільшити оглядові місця. Набережна увінчується сходами що, крім своєї безпосередньої функції, також виконують роль амфітеатру – тут зручно споглядати водну гладь чи стати глядачем якоїсь події.
Для захисту від сонця влітку вздовж води висадили дорослі платани. Велика крона та широке листя дерев створює гарну тінь, не закриваючи краєвид. Їх гармонійно доповнює зелень багаторічних хвойних рослин.
Морська тематика
Близькість до води та плани створити на набережній зупинку річкового транспорту визначили елементи дизайну. Огорожа біля води нагадує поручень на корабельній палубі. Він навмисне зроблений із леєрів (тонких тросів з двома точками кріплення) під спеціальним нахилом. Масивні внизу і легкі вгорі ліхтарі нагадують щогли. Саме така конструкція дозволяє не перевантажувати простір.
«У концепцію планування променаду закладена ідея відображення хвиль. Усі елементи, включаючи підпірні стінки з лавками, мощення, озеленення і елементи освітлення, створюють візуальне перетікання простору. Значну увагу ми приділили роботі над рисунком мощення, який слугує основою ув’язки композиції та має функціональне навантаження», – зазначає Анастасія Попова.
Набережна як точка притягання
Метою архітекторок було зробити сучасну комфортну набережну, яка відповідає соціальним потребам відпочинку, спілкування й активного дозвілля.
«Нашим завданням було створити простір, де люди охоче проводитимуть час. Маршрути на виході і вході в ТРЦ навмисне провокують зайвий раз зупинитися чи затриматися біля води», – пояснює Анна Раус.
Цей зелений острівець стане популярним інстаграмним місцем. Улітку там насолоджуватимуться заходом сонця біля води, ароматами квітучих кущів і дерев, травами, що розвиваються вітром.
«Ми задумували місце притягання, куди хочеться прийти відпочити, поміркувати, де приємно призначити зустріч. Судячи з кількості людей на набережній навіть у холодну пору року, нам це вдалося», – зауважує Марина Конанова.
River Mall має перевагу у безпосередньому контакті з водою завдяки набережній. Вона чудово доповнює сформоване середовище та слугує перехідним ландшафтним елементом від водного плеса до архітектури торгового центру.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 112 днів. За цей час ми опублікували 24904 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті