Понад третина споживання електроенергії в Європі припадає на відновлювані джерела (інфографіка)
У Норвегії та Ісландії частка відновлюваних джерел перевищує 100% — тобто вони виробляють більше зеленої енергії, ніж споживають.
У Норвегії та Ісландії частка відновлюваних джерел перевищує 100% — тобто вони виробляють більше зеленої енергії, ніж споживають.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У 2020 році частка відновлюваних джерел енергії становила 37% від загального обсягу споживання електроенергії, повідомляє Євростат.
Серед відновлюваних джерел найбільше — понад дві третини — припадає на вітрову енергії та гідроенергетику. Решту енергії походить від сонця, твердого біопалива та інших джерел. При цьому сонячна енергетика зростає найдинамічніше — якщо у 2008 році вона становила лише 1% енергоспоживання, то зараз цей показник зріс до 14%.
З-поміж країн-членів ЄС найбільше покладаються на зелену енергетику Австрія та Швеція — в цих країнах частка відновлюваних джерел становить 78% і 75% відповідно. Також більш як половина енергії походить від альтернативних джерел у Данії (65%), Португалії (58%), Хорватії та Латвії (по 53%).
Натомість найнижчі показники на Мальті (10%), в Угорщині та на Кіпрі (по 12%), в Люксембурзі (14%) та Чехії (15%).
На графіку не позначено Норвегію та Ісландію, які не входять до Євросоюзу, але в цих країнах частка відновлюваних джерел перевищує 100% — тобто вони виробляють більше зеленої енергії, ніж споживають.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті