Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Jason Blackeye / Unslplash

У 2020 році частка відновлюваних джерел енергії становила 37% від загального обсягу споживання електроенергії, повідомляє Євростат.

Серед відновлюваних джерел найбільше — понад дві третини — припадає на вітрову енергії та гідроенергетику. Решту енергії походить від сонця, твердого біопалива та інших джерел. При цьому сонячна енергетика зростає найдинамічніше — якщо у 2008 році вона становила лише 1% енергоспоживання, то зараз цей показник зріс до 14%.

З-поміж країн-членів ЄС найбільше покладаються на зелену енергетику Австрія та Швеція — в цих країнах частка відновлюваних джерел становить 78% і 75% відповідно. Також більш як половина енергії походить від альтернативних джерел у Данії (65%), Португалії (58%), Хорватії та Латвії (по 53%).

Натомість найнижчі показники на Мальті (10%), в Угорщині та на Кіпрі (по 12%), в Люксембурзі (14%) та Чехії (15%).

На графіку не позначено Норвегію та Ісландію, які не входять до Євросоюзу, але в цих країнах частка відновлюваних джерел перевищує 100% — тобто вони виробляють більше зеленої енергії, ніж споживають.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button