Як виглядає аеродром в Антарктиді й чому авіалайнери не ковзають на кризі? (фото)
На аеродромі норвезької станції «Троль» вперше сів Boeing 737 MAX.
На аеродромі норвезької станції «Троль» вперше сів Boeing 737 MAX.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Літак Boeing 737 MAX 8 чеської авіакомпанії Smartwings сів на аеродромі в Антарктиді. Це перша посадка такого типу авіалайнера в Антарктиці, повідомляє World Airline News.
Боїнг приземлився на злітно-посадковій смузі біля норвезької дослідницької станції «Троль». Літак доправив на базу учасників експедиції.
Станція «Троль» розташована на Землі королеви Мод, в 235 кілометрах від узбережжя. Її збудували на нунатаку — скелі, що виступає з льодовика, на відміну від інших антарктичних станцій, які базуються на льоду.
Для зручнішого доправлення вантажів і людей поряд облаштували злітно-посадкову смугу завдовжки три кілометри і 60 метрів завширшки.
Смугу облаштовано на льодовику, її поверхня — це крига. Завдяки товщині та міцності льодового покриву смуга цілком витримує великі літаки.
Для кращого зчеплення з поверхнею по всій довжині зроблено дрібні борозни.
Посадка на крижаній смузі вимагає спеціальної підготовки екіпажу, який складається з трьох досвідчених пілотів. Тренування тривали кілька місяців. Зокрема, пілоти пройшли курс виживання в полярних умовах і були екіпіровані рятувальними комплектами, в які входив спеціальний одяг для низьких температур.
У разі складнощів команда не змогла би сісти на найближчому запасному аеродромі, тож погоду уважно моніторили протягом п’яти днів перед рейсом.
Boeing злетів з Осло й дорогою до Антарктиди зробив в дві зупинки в Чаді та Південно-Африканській республіці. На антарктичному аеродромі літак пробув дві години, дозаправився, й рушив у зворотному напрямку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті