Заступнику голови КМДА Пантелеєву вручили підозру. Що йому закидають?
Пантелеєва підозрюють, що він «не вживав заходів з ліквідації наслідків забруднення на заводі "Радикал"»
Пантелеєва підозрюють, що він «не вживав заходів з ліквідації наслідків забруднення на заводі "Радикал"»
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 11 років та 1 днів. За цей час ми опублікували 26735 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Петро Пантелеєв. Фото: КМДА
Прокуратура вручила підозру заступнику голови КМДА Петру Пантелеєву. Його підозрюють в ухиленні від проведення на заводі «Радикал» відновлювальних заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення, що спричинило 40 мільярдів гривень збитків.
Згідно з матеріалами слідства, внаслідок дій Пантелеєва, який з 2014 року є головою міжвідомчої робочої групи з розв’язання екологічних проблем ВАТ «Радикал», упродовж 2014-2021 років не проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також заходів з демеркуризації цієї території.
Загальний обсяг ртуті та ртутьвмісних речовин на вказаній території сягає близько 200 тисяч тонн. У результаті спричинено шкоду в розмірі понад 40 мільярдів гривень.
Крім того, в межах цього ж провадження прокуратура одночасно повідомила про підозру колишньому ліквідатору ВАТ «Радикал».
Завод знаходиться у приватній власності, однак після приватизації новий власник не вирішив проблему утилізації відходів.
У КМДА нагадують, що в листопаді 2021 року за ініціативи міста розпочалась реалізація проєкту для утилізації небезпечних відходів. Проте державні органи заблокували спроби міста розробити проєкт утилізації відходів заводу та профінансувати його, йдеться у релізі. Крім того, у 2020 році Антимонопольний комітет заборонив Управлінню екології та природних ресурсів КМДА фінансувати заходи на території заводу.
Тим часом біля заводу працюють торгові центри, служби доставки, навчальні заклади, а лише за 1,2 кілометри від території заводу розташовані житлові будинки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті