Юридична допомога мешканцям будинку, в якому завівся хостел

Дата публікації: 1.2.2022 Розділ: Колонки

Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 277 днів. За цей час ми опублікували 23486 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
...

Автор колонки:

Віталій Власюк

Радник Прем’єр-міністра України, експерт з міжнародних питань, адвокат, голова комітету НААУ з міжнародного права

Ми вже писали про що робити, якщо у будинку з’явився хостел, що створює проблеми для жителів. Ось недавно долучились до ще одного кейсу, цього разу на Оболоні.

З позовом до власника квартири (він же – власник хостелу) звернулася Оболонська РДА. Юристи посилаються на значну кількість скарг мешканців будинку на хостел, його відвідувачів та їх поведінку. У п’ятницю відбулось перше засідання по суті справи.

Що справедливо не влаштовує мешканців:

  • Велика кількість шастаючих (с) сторонніх осіб (35 ліжок)
  • Надмірний знос спільного майна й комунікацій
  • Неучасть власника хостелу у зусиллях мешканців з покращення будинку
  • Небажання власника хостелу контролювати поведінку клієнтів хостелу
  • Несплата податків та інших обов’язкових платежів

Оболонська РДА, окрім іншого, створила в 2016 році робочу групу з виявлення хостелів та вирішення відповідних проблем, і там дійсно відкриті до діалогу.

Юридична позиція «бізнесмена» зводиться до того, що він здає квартиру в оренду. Кожному з 35 подобових мешканців.

На засадах добра й справедливості, звісно. Хостел не повинен бути тягарем для інших мешканців будинку. Хостел повинен створювати для будинку додаткові блага, як свого роду плату за можливість та незручності, яких не можливо уникнути. Власники хостелу повинні реагувати та задовільняти адекватні скарги мешканців.

Якщо ж ми маємо небажання почути сусідів, а правова позиція зводиться до «Моя квартира, що хочу, те й роблю» – держава повинна втрутитися та захистити права. Не варто й говорити, що приватна власність аж ніяк не є абсолютним щастям, натомість також покладає певні зобов’язання на власника, а її використання повинне враховувати права та інтереси інших.

Цей матеріал є авторською колонкою та може не збігатись з позицією редакції

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button

Зареєструйтеся, щоб продовжити читати «Хмарочос»

Вітаємо! За цей тиждень ви переглянули вже 5 сторінок на «Хмарочосі». Ми цінуємо, що ви є нашим активним читачем, і просимо пройти швидку реєстрацію. Ми не збираємо ваші персональні дані. Після реєстрації ви зможете продовжити користуватися сайтом.

Відповіді на популярні питання

З вашою підтримкою ми стаємо кращими і отримуємо можливість створювати більше цінних та цікавих матеріалів про наше місто. Якщо маєте питання щодо реєстрації, напишіть нам листа на [email protected]