Близько 900 бомбосховищ у Києві приватизовані, а інші — малопристосовані для укриття
Відповідальність за стан укриття несе його балансоутримувач.
Відповідальність за стан укриття несе його балансоутримувач.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: depo.ua
Згідно з даними КМДА, у столиці близько п’яти тисяч бомбосховищ. З них лише 500 підготовлені до можливої евакуації. Решта – це укриття, в які входять підвали багатоповерхівок, підземні переходи і паркінги, а також 47 підземних станцій метро. Як сказав мер Києва Віталій Кличко, метрополітен буде головним бомбосховищем Києва у разі вторгнення російських воєнних.
Багато бомбосховищ перейшли в приватну власність. Таких приблизно 900 об’єктів, і саме вони вважаються неготовими до використання, заявляють у КМДА. А нові власники нібито не дають владі провести інвентаризацію.
Коли містяни почали перевіряти укриття біля своїх помешкань, то натрапляли на магазини, склади, офіси та інші комерційні приміщення або неготові до перебування людей місця. Деякі зі сховищ просто закриті, а працівники ЖЕКу, до яких радять звертатись у таких випадках, не знають де ключі. В іншому випадку ключі знаходяться не за адресою укриття.
Наприклад, в одному зі сховищ в центрі Києва, на Великій Васильківській, 58 кияни помітили стриптиз-клуб. Охоронець закладу розповів, що знає про стратегічну важливість їхнього об’єкту та у разі небезпеки обіцяв пускати туди людей.
Ще одне сховище, фото якого опублікував нардеп Роман Грищук, «обладнане» під житло. Приміщення завалено скляними пляшками та сміттям. Також там знайшли вкрадений самокат «Болт», який вже передали компанії.
Фото: Роман Грищук
Укриття на Оболоні обладнане під філію міського архіву, де зберігають бюлетені з виборів. При цьому ключі від нього знаходяться в Подільському районі. Активні жителі Оболонського району звертались до місцевої влади щодо укриттів. За їхніми даними, з 289 сховищ в районі тільки в одному, починаючи з 2018 року, зробили ремонт. В більшості немає світла, протікають труби, навалено сміття та бруд.
Фото: Ольга Пахар
У Департаменті муніципальної безпеки нам повідомили, що відповідальність за утримання сховищ в готовності до використання за призначенням покладено на їх балансоутримувачів (власників). У КМДА наполягають, що держадміністрації з 2014 року постійно проводять роботи щодо маркування укритттів зі вказанням імені та номеру телефона відповідальної особи – йдеться про ЖЕКи, керуючі компанії, приватні підприємства.
Керівник департаменту Роман Ткачук пояснює, що двері укриттів закриті на ключ задля збереження майна та недопущення в них бездомних людей.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті