Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

В одній із багатоповерхівок Оболоні опалення та гаряче водопостачання забезпечують теплові насоси. Реалізація проєкту обійшлась майже в сім мільйонів гривень, повідомив керівник ОСББ «Арован» Денис Кукса.

Геотермальна енергія обходиться у 2-2,5 дешевше, ніж централізоване опалення. Куб гарячої води від теплових насосів коштує 67 гривень (міський тариф – майже 100 гривень). Опалення квартири площею 100 квадратів коштує 1386 гривень за місяць, тоді як у середньому у Києві опалення таких квартир обходиться у 3500-4500 гривень.

У багатоповерхівці встановлені дві системи теплових насосів: гарячої води і системи опалення. Для отримання гарячої води теплові насоси розміщені на вентиляційних шахтах. Тепле повітря, що виходить з квартир, використовують для підігріву води у баках-накопичувачах, а потім подають у квартири. Теплові насоси розміщаються в спеціальному теплопункті на даху, і працюють навіть при мінусових температурах та підігрівають теплоносій. Його подають у підвальний теплопункт, а вже звідти – у радіатори в квартирах.

При цьому ОСББ не відмовилося від централізованої системи опалення. Теплові насоси працюють на електроенергії і якщо буде проблема з живленням, то на опалення від ТЕЦ можна перейти за 15 хвилин, розповідає Кукса.

Система насосів для гарячого водопостачання коштувала 700 тисяч гривень, а насоси для системи опалення обійшлися у близько шість мільйонів гривень. 70% витрат покрив міський бюджет за київською програмою «70 на 30» для ОСББ, а 30% оплатили за допомогою «теплого кредиту».

Фото: Денис Кукса

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button