Проєкт на Оболоні: багатоповерхівка, що обігрівається тепловими насосами
Реалізація проєкту обійшлась мешканцям будинку майже в сім мільйонів гривень.
Реалізація проєкту обійшлась мешканцям будинку майже в сім мільйонів гривень.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В одній із багатоповерхівок Оболоні опалення та гаряче водопостачання забезпечують теплові насоси. Реалізація проєкту обійшлась майже в сім мільйонів гривень, повідомив керівник ОСББ «Арован» Денис Кукса.
Геотермальна енергія обходиться у 2-2,5 дешевше, ніж централізоване опалення. Куб гарячої води від теплових насосів коштує 67 гривень (міський тариф – майже 100 гривень). Опалення квартири площею 100 квадратів коштує 1386 гривень за місяць, тоді як у середньому у Києві опалення таких квартир обходиться у 3500-4500 гривень.
У багатоповерхівці встановлені дві системи теплових насосів: гарячої води і системи опалення. Для отримання гарячої води теплові насоси розміщені на вентиляційних шахтах. Тепле повітря, що виходить з квартир, використовують для підігріву води у баках-накопичувачах, а потім подають у квартири. Теплові насоси розміщаються в спеціальному теплопункті на даху, і працюють навіть при мінусових температурах та підігрівають теплоносій. Його подають у підвальний теплопункт, а вже звідти – у радіатори в квартирах.
При цьому ОСББ не відмовилося від централізованої системи опалення. Теплові насоси працюють на електроенергії і якщо буде проблема з живленням, то на опалення від ТЕЦ можна перейти за 15 хвилин, розповідає Кукса.
Система насосів для гарячого водопостачання коштувала 700 тисяч гривень, а насоси для системи опалення обійшлися у близько шість мільйонів гривень. 70% витрат покрив міський бюджет за київською програмою «70 на 30» для ОСББ, а 30% оплатили за допомогою «теплого кредиту».
Фото: Денис Кукса
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті