У китайському селі збудували дитячу бібліотеку з кипарису, щоб поновити культурну традицію (фото)
Традиційно в архітектурі дунських селищ використовували кипарис, та останнім часом все більше будинків роблять із бетону.
Традиційно в архітектурі дунських селищ використовували кипарис, та останнім часом все більше будинків роблять із бетону.
Фото: Sai Zhao
Китайські архітектори спроєктували бібліотеку для села Пінтань на південному сході КНР, повідомляє АrchDаily.
Це одне з сіл народу дун (кам) — поселень, що претендують на статус всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вони розташовані на межі провінцій Хунань, Ґуйджоу і Гуйлінь.
Традиційно в архітектурі дунських селищ використовували дерево, причому один різновид — китайський кипарис, або каннінгамію. Однак останнім часом все більше будинків роблять із бетону, що ставить під загрозу локальну ідентичність.
Бетонна початкова школа, збудована в Пінтані двадцять років тому, ілюструє цю тенденцію. Тут навчаються понад 300 дітей віком від шести до 13 років.
Архітектурне бюро Condition_Lab вирішило додати до шкільного комплексу споруду, яка б мала сучасний фасад і водночас наслідувала принципи традиційного будівництва. За основу проєктувальники взяли дерев’яний каркасний будинок.
До будівництва, яке завершилося у жовтні минулого року, долучили місцевих майстрів і, відповідно, використовували традиційні технології столярства. Проєкт також обговорювали з жителями.
Єдиний «чужорідний» матеріал — це напівпрозорі полікарбонатні панелі, розташовані під різними кутами, що робить фасад таким оригінальним.
Вся внутрішня структура бібліотеки — це сходи між книжковими полицями. Вони нікуди не ведуть і є самодостатніми, слугуючи, зокрема, лавами. У цьому просторі діти можуть не лише читати, але й гратися.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті