Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: elCarito / Unsplash

Уряди України та Польщі «синхронізували дії» щодо будівництва євроколії між Києвом і Варшавою.

Після запуску швидкісного залізничного сполучення між Києвом та Варшавою час у дорозі займатиме до чотирьох годин, запевняє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, його заступник Мустафа Найєм та керівник Укрзалізниці Олександр Камишін обговорили проєкт з польськими колегами під час робочої поїздки до Польщі. Проєкт планують презентувати на рівні Європейського Союзу.

Вперше про плани запустити швидкісний поїзд між Києвом і Варшавою стало відомо з «Плану трансформації України» — документу, який президент Володимир Зеленський презентував у США у вересні 2021 року. В ньому згадувалося «будівництво 1000 км залізничної дороги», яка сполучить Київ «з кордоном Варшави» та Одесою. Проєкти оцінювалися у п’ять мільярдів доларів.

В листопаді Кубраков повідомив, що триває розробка попереднього техніко-економічне обґрунтування проєкту. Поїзди на маршруті розвиватимуть швидкість понад 250 км/год.

«Сподіваюсь, що до кінця року або у січні 2022 року ми будемо розуміти точні цифри та точні коридори й те, як ми рухаємося щодо цього проєкту», — зазначав міністр інфраструктури .

Зараз поїзд із Києва до Варшави їде понад 16 годин. Квиток коштує приблизно 1400 гривень, причому п’ять років тому вартість були суттєво вищою — майже 2500 гривень. Відстань між двома столицями становить приблизно 800 кілометрів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button