Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Інтер’єри квартир в історичній будівлі станції. Фото: Taran Wilkhu      

Архітектурна студія Michaelis Boyd оприлюднила інтер’єри квартир у будівлі колишньої вугільної електростанції Баттерсі на березі Темзи в Лондоні, повідомляє Dezeen.

Фото: Alberto Pascual / Вікіпедія

Два блоки електростанції збудували у 1930-х та 1950-х роках в одному стилі. Ця цегляна будівля з елементами ар-деко стала іконічним об’єктом, який можна побачити і на обкладинці Pink Floyd, і в фільмі Хічкока. Станція зупинилася у 1983 році.

Генеральний план забудови з сайту batterseapowerstation.co.uk. Проєкт ЖК Roof Gardens розробляли Foster + Partners, ЖК Prospect Place — Gehry Partners

За останні 10-15 років лунали численні пропозиції щодо долі пам’ятки — наприклад, футбольний клуб Челсі намагався купити її, щоб перетворити на стадіон. Зрештою, нові власники вирішили провести редевелопмент, створивши тут комплекс з житлом, офісами та комерцією.

Житло за проєктом Gehry Partners, який будуватимуть позаду історичної будівлі

Проєкт розробляє архітектурна компанія WilkinsonEyre, також беруть участь Foster + Partners та Gehry Partners, які спроєктували житлові будинки навколо станції, та BIG, які розробили багаторівневий громадський простір.

Оновлена будівля Баттерсі. Фото: batterseapowerstation.co.uk

На основній споруді надбудували кілька скляних рівнів, а в одній з труб розташують скляний ліфт. На шести поверхах Apple планує розмістити свої офіси. Тут також розмістили 253 квартири з інтер’єрами від Michaelis Boyd.

Оновлена будівля Баттерсі. Фото: batterseapowerstation.co.uk

Це вже готове житло, яке здаватимуть за поширеною у Великій Британії схемою shared ownership, коли власник купує лише частину площі, а за решту сплачує оренду.

Інтер’єри квартир в історичній будівлі станції. Фото: Taran Wilkhu

Архітектори розробили понад 100 різних варіантів планування квартир. В дизайні квартир, розташованих у старішому блоці, використовували посилання на стиль 1930-х років, а в пізнішому, відповідно, — на індустріальну естетику 1950-х. Цю атмосферу підкреслюють паркет, відкриті цегляні стіни та мідні деталі.

Інтер’єри квартир в історичній будівлі станції. Фото: Taran Wilkhu

Станцію Баттерсі розташовано в районі Найн-Елмс, який раніше був промисловою зоною, а зараз активно забудовується житлом, офісами та комерцією. І забудова загалом, і окремі проєкти, не раз наражалися на критику, наприклад, монументальна будівля посольства США, яка коштувала американським платникам податків мільярд фунтів.

Інтер’єри квартир в історичній будівлі станції. Фото: Taran Wilkhu

Ми також писали про соціальне розшарування та інші проблеми у житловому комплексі Embassy Gardens, який торік прикував увагу преси «небесним басейном».

Інтер’єри квартир в історичній будівлі станції. Фото: Taran Wilkhu

Читайте також: Багатії вирили під Лондоном тисячі елітних підвалів. В одному є навіть піщаний пляж

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button