Київ — третє місто у світі, де найбільші затори. Скільки часу ми витрачаємо на дорогу? (дослідження)
У середньому містяни проводять в заторах 128 годин на рік.
У середньому містяни проводять в заторах 128 годин на рік.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київ посів третє місце в рейтингу міст із найбільшими заторами, про це йдеться у дослідженні сервісу TomTom. Загалом на стояння у заторах кияни витратили 229 годин або 9,5 днів за рік.
Найбільш завантажений трафік зафіксовано о восьмій ранку та шостій вечора. У час пік кияни проводять в дорозі майже вдвічі більше часу, ніж за відсутності заторів.
Середня затримка у 2021 році склала 56%, що на 5% більше, ніж минулого року. У середньому містяни проводять в заторах 128 годин на рік, тобто трохи більше п’яти днів. У 2021 році в Києві спостерігалося помітне зростання завантаженості доріг. Дані показують, що середній час у дорозі збільшився на три хвилини в день.
Рівень перевантаженості 56% означає, що в середньому поїздка на авто триває на 56% довше, ніж за порожніх доріг. Це означає, що 30-хвилинна подорож триватиме на 17 хвилин більше.
У 2020 році Київ посідав сьоме місце з середньою затримкою у 51%. Така затримка означає, що годинна поїздка забере півтори години.
Загалом сервіс дослідив 404 міста. У 2021 році у 70 з них рівень завантаженості перевищив контрольні показники 2019 року. Це говорить про те, що трафік майже повернувся на доковідний рівень.
В цілому минулого року затори були на 10% нижчі порівняно з 2019 роком, особливо у години пік — на 19%. У 283 містах середні затори були нижчими, ніж у 2019 році, однак у багатьох інших спостерігалися різкі коливання трафіку протягом року: від екстремально низьких під час обмежень на поїздки до екстремально високих після зняття обмежень.
У компанії роблять висновок – щоб суттєво поліпшити трафік на дорогах, необхідно змінити пріоритет видів транспорту: поїздки велосипедом та громадським транспортом мають бути популярнішими.
Також трафік виріс у великих містах України – Одесі (51%), Харкові (46%), Дніпрі (40%).
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті