Компанія судиться за право приватизувати частину меморіалу навколо «Батьківщини-Матері»
Ухвалений кілька років тому закон дозволяє приватизувати меморіальні комплекси, якщо ці приміщення не використовуються більш як три роки.
Ухвалений кілька років тому закон дозволяє приватизувати меморіальні комплекси, якщо ці приміщення не використовуються більш як три роки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24971 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія «Архітектурна майстерня Інка» виборює в судах право приватизувати нерухомість у Києві навколо монумента «Батьківщина-Мати», повідомляють ZN.UA та Наші гроші.
Фактичним власником «Архітектурної майстерні Інка» до 2018 року був Андрій Богдан, ексголова Офісу президента й адвокат Ігоря Коломойського. Зараз же компанією володіє Олена Фасоль, помічниця депутата «Слуги Народу» Олександра Маріковського.
У 2015 році фірма уклала договір з Фондом держмайна про оренду двох будівель на території Музею історії України у Другій світовій війні: провулок Запечерний, 2А та 2Б площею 433 і 132 квадратних метри. У договорі було вказано, що приватизація заборонена, адже це меморіал.
Однак наприкінці 2020 року орендатор звернувся до Господарського суду Києва, вимагаючи визнати договір недійсним (а саме — пункт про заборону приватизації) і дозволити приватизацію частини комплексу. У лютому 2021 року суд повністю задовольнив цей позов.
Востаннє справу розглядав Північний апеляційний госпсуд у грудні 2021 року — залишивши чинним рішення Господарського суду.
Обґрунтовуючи своє право приватизувати будівлі «Батьківщини-Матері», фірма посилалася на новий закон про приватизацію державного та комунального майна, ухвалений у 2018 році. Цей закон дозволяє приватизувати, зокрема, й меморіальні комплекси, якщо ці приміщення не використовуються більш як три роки.
У Фонді держмайна заявляють, що навіть у разі, якщо суд ухвалить рішення про скасування пункту про заборону приватизації, — цього не станеться. Пряма норма закону «Про приватизацію державного і комунального майна» (стаття 4) не дозволяє приватизувати такі об’єкти. Зараз ФДМУ підготував касаційне звернення до Верховного суду, де оскаржуватиме претензії фірми.
У Фонді також наголошують, що серед будівель, щодо яких точаться судові суперечки, немає головної будівлі музею, що увінчується монументом «Батьківщина-Мати».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті