У Парижі вперше за 50 років побудують хмарочос. Містяни та екологи — протестують
42-поверховий комплекс стане третім за висотою після Ейфелевої вежі та вежі Монпарнас.
42-поверховий комплекс стане третім за висотою після Ейфелевої вежі та вежі Монпарнас.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Парижі будують хмарочос-піраміду зі сталі та скла, яка стане третьою за висотою після Ейфелевої вежі та вежі Монпарнас. Містяни та екологи називають цей проєкт катастрофою, повідомляє The Guardian.
Новий 42-поверховий комплекс (приблизно 180 метрів) називається Tour Triangle. Це перша за 50 років висотна будівля у межах Парижа. Останньою спорудою подібного типу стала вежа Монпарнас заввишки 210 метрів – її звели у 1972 році. Після зведення вежі Монпарнас місцева влада заборонила будівництво вище за сім поверхів, щоб не порушувати історичний вигляд Парижа.
Проєкт хмарочоса розробила компанія, що належить швейцарському архітектурному бюро Herzog & de Meuron Architekten, у 2008 році. З самого початку він супроводжувався критикою місцевих жителів та екологів, а початку будівництва передували судові справи та політичні суперечки.
Партія Зелених називає вежу «екологічною катастрофою», тоді як провладна лівоцентристська партія називає її «економічним внеском у майбутнє», оскыльки вона створить п’ять тисяч робочих місць. Також місцевих жителів турбує естетичний вигляд вежі. Вони вважають, що будівля не вписується в архітектуру міста.
У той час забудовник запевняє, що проєкт розроблений відповідно до європейських екологічних сертифікатів. Вежа матиме геотермальні системи, мережу централізованого теплопостачання та системи рекуперації енергії та тепла, а також біокліматичний фасад та фотоелектричні панелі.
Крім офісних приміщень, які займуть дві третини будівлі, там створять готель, медичний центр, дитсадок та магазини. Будівництво планують завершити у 2026 році.
Фото: Courtesy Herzog & de Meuron
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті