Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Вінницька міськрада

У Вінниці планують відреставрувати окремі елементи особняка капітана Четкова – огорожу вздовж фасаду та покрівлі на башті. Міськрада підтримала відповідне рішення.

На роботи виділено 2,4 мільйона гривень з бюджету.

Оригінальна огорожа вздовж фасаду з кованими і бетонними елементами була збудована на кілька років пізніше від самого будинку. Як і дім, її спроєктував архітектор Василь Листовничий. Наразі огорожа – в аварійному стані. Розпочати її відновлення планують орієнтовно в квітні.

Фото: Вінницька міськрада

Протяжність огорожі – близько 40 метрів, вона унікальна тим, що одночасно виконує роль і підпірної стінки, та має ряд символічних охоронних знаків – тотемів. 90% покрівлі замінено під час попередніх робіт. Однак дах замінювали ще в радянські часи. Тоді автентичний його вигляд відновлено не було.

Садибу капітана Четкова звели у 1910 році за проєктом київського архітектора Василя Листовничого у стилі віденської сецесії. На той час вартість маєтку у 500 тисяч царських рублів (зараз це приблизно 22 мільйони доларів) зробила його найдорожчим житловим будинком Вінниці. Нині тут розташований Вінницький муніципальний центр містобудування та архітектури.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button