Мапа Реновації запустила телеграм-бот, який допоможе рятувати київські історичні будинки
За допомогою чат-бота можна реагувати на підозрілі паркани чи демонтажні роботи в історичних будинках.
За допомогою чат-бота можна реагувати на підозрілі паркани чи демонтажні роботи в історичних будинках.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Громадська організація Мапа Реновації запустила телеграм-бот, де кияни зможуть рятувати закинуті історичні будинки користуючись телефоном, наприклад реагувати на підозрілі паркани чи демонтаж. Наразі чат-бот працює у тестовому режимі.
Сервіс об’єднує інформацію про київські будівлі, зібрану волонтерами Мапи Реновації. Також користувач зможе й сам запропонувати будівлю, яка знаходиться в небезпеці. За допомогою бота можна перевірити дозвільну документацію на будівництво, дізнатися договори оренди чи актуальні рішення Київради, моніторити стан та дозволи по різних будівлях. Крім того, бот сам повідомлятиме, якщо раптом зміниться цільове призначення ділянки чи забудовник отримає дозвіл на проведення демонтажних робіт.
За допомогою бота вже зібрані локації й фото 200 закинутих будівель Подолу.
Для тих, хто хоче захищати і досліджувати архітектурну спадщину, бот пропонує детальні ґайди-інструкції:
ГО Мапа Реновації займається збереженням архітектурної спадщини Києва. Волонтери досліджують історичні будинки, збирають про них інформацію і протистоять незаконному їх знесенню.
Читайте про їхню ініціативу в нашому матеріалі: Проєкт «Мапа реновації»: як кияни зберігатимуть історичні будинки з допомогою бізнесу?
Бот створено в рамках проєкту «На пошуки закинутого Подолу», що реалізується організацією у межах «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті