На Мангеттені звели будинок із перероблених унітазів і будівельного сміття (фото)
Цегла містить 60% перероблених відходів, зокрема унітазів та іншої керамічної сантехніки.
Цегла містить 60% перероблених відходів, зокрема унітазів та іншої керамічної сантехніки.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24986 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Пекельній Кухні, районі Мангеттена, Нью-Йорк, спорудили житловий будинок, цеглу для якого виготовили з будівельного сміття та старої сантехніки.
Проєкт The West розробило нідерландське архітектурне бюро Concrete, а екоцеглу виробила компанія StoneCycling, так само з Нідерландів.
Цегла містить 60% перероблених відходів, зокрема унітазів та іншої керамічної сантехніки. Колір і текстура цегли варіюються відповідно до використаної сировини. Сорт цегли, з якого будували The West, вкрито глазур’ю з переробленого скла, завдяки якій поверхня виблискує.
У перспективі компанія хоче довести частку сміття до 100%. У виробництві використовують місцеві відходи, тобто зібрані в Нідерландах.
Виробництво такої цегли споживає на 25% енергії менше за виробництвом звичайної цегли. StoneCycling визнає, що в порівнянні з будівництвом із дерева, переробка сміття на будматеріали вимагає чимало енергії. Однак у компанії зазначають, що дерев’яна архітектура зрештою потребує більше догляду.
Для виготовлення своїх продуктів використовують схему компенсації палива — це означає, що вуглецевий слід виробництва відшкодовують висадженням відповідної кількості дерев. Це далеко не ідеальне рішення, зауважують StoneCycling, але наразі одне з оптимальних.
Цеглою виклали нижній об’єм будівлі — перші сім поверхів, які резонують з індустріальною архітектурою Пекельної Кухні. Для The West використали 42 варіанти цегли різної форми та розміру.
Верхня частина будівлі виконана в іншому, сучаснішому, стилі — це засклені тераси різних пропорцій.
На одній зі стін холу будинку цеглою виклали повідомлення, зашифроване азбукою Морзе: «Цей район гарячий, як пекло. Пекло — це круто. Це і є Пекельна Кухня».
У The West — 219 квартир. Вартість студії починається від 765 тисяч доларів.
За матеріалами: StoneCycling, Concrete, The West
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті