Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба КМДА

Кияни не зможуть потрапити до значної частини укриттів. Про це свідчить розслідування журналістів Слідства.Інфо, які дослідили приблизно десяту частину укриттів, позначених на карті.

Близько 20% досліджених укриттів не мали вказаного номеру телефона, їх довелося шукати самостійно. Майже у половині випадків вдалося додзвонитися далеко не з першого разу, а близько 29% казали, що укриттів тут немає, і нікого туди не пускатимуть.

У КМДА повідомляють, що в місті налічується приблизно 5 тисяч укриттів. Днями адміністрація заявила, що оновила карту за результатами перевірки фонду. Однак журналісти стверджують, що загальна ситуація не змінилася.

У січні медіа поширювали відео з укриттям на вулиці Великій Васильківській, в якому розташовано стриптиз-клуб. Втім, охоронець клубу запевнив, що в разі надзвичайної ситуації людей вільно пропустять. Та власники багатьох інших приміщень відмовляються надавати прихисток.

Укриття на Великій Васильківській. Скриншот із відео

Так, за однією адресою Слідству.Інфо повідомили, що у підвалі є вісім окремих приміщень, власниками яких є мешканці квартир, тож людей у них не пускатимуть. Голова ОСББ будинку порадив тікати до метро.

У одному з укриттів на Липках розташовано суші-бар. Його власниця сказала, що орендує його у держави, а «бомбосховища» в ньому бути не може і пускати вона нікого не збирається.

Людина, відповідальна за доступ до укриття на Лютеранській, 3, повідомила телефоном, що має тільки ключі від приміщення, де зберігаються ключі.

«Повірте мені, якщо треба буде телефонувати, я телефон викину. Я сам сховаюся або піду воювати… Як щось трапиться, мене точно ніхто не знайде», — заявив чоловік.

Низка підвальних і цокольних приміщень за адресами укриттів розміщена на платформі онлайн-оголошень. Журналісти знайшли підвал на 270 квадратних метрів, що здається під офіс. Рієлтор Сергій запевнив нас, що ніякого укриття там немає, а про те, щоб пускати туди сторонніх людей під час екстреної ситуації, не може бути мови.

Під час огляду іншого приміщення в Голосіївському районі був присутній чоловік, який намагався зірвати табличку «укриття» і розповідав, як позбувся попередньої схожої таблички.

Чимало телефонних номерів, позначених на карті, виявилися недійсними, або ж ніхто не брав слухавку.

Для офіційних пресрелізів зазвичай знімають сховища, а не укриття. У сховищі є запас продуктів і води, такі приміщення призначені виключно для працівників підприємств, установ та організацій. В укритті ж можна пересидіти найбільше кілька годин.

«Це красива картинка. Небезпека таких турів і демонстрація цих картинкових, ідеальних умов в тому, що вони збивають населення від ідеї збереження свого життя. Звичайний громадянин, який подивиться цей репортаж, буде шукати саме таку споруду, і він буде впевнений, що без цього він не виживе», — зазначає військовий експерт Незалежної антикорупційної комісії.

У Дніпровській райадміністрації наголосили, що на власників укриттів, які не пускають людей у приміщення, можна подати до суду. У Дніпровському районі за останні вісім років було три судові позови щодо недопуску комісії до перевірки укриттів.

Читайте також: Близько 900 бомбосховищ у Києві приватизовані, а інші — малопристосовані для укриття

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button