Чи можна довіряти биркам «органічна бавовна» на одязі?
Вирощування бавовни без пестицидів і хімічних добрив зменшує врожайність на 28%, і цей врожай — гіршої якості.
Вирощування бавовни без пестицидів і хімічних добрив зменшує врожайність на 28%, і цей врожай — гіршої якості.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Ще наприкінці 1990-х років органічна бавовна, вирощена без пестицидів і добрив, була рідкісним продуктом на ринку, затребуваним хіба що поодинокими компаніями, що шили дорогий одяг для занять йогою і медитацією.
Зараз перший-ліпший бренд, навіть масового сегменту, пропонує «екологічний» одяг — адже попит на «свідоме споживання» щодалі зростає. Michael Kors продає жіночі худі з переробленого поліестеру й органічної бавовни за ціною на 25 доларів вищою за аналогічні зі звичайної бавовни. Спортивні штани Urban Outfitters з органічної бавовни коштують на 45 доларів дорожче, ніж «неорганічні».
Але напису на бирці, радше за все, довіряти не варто, повідомляє The New York Times.
Приблизно від 50% до 80% індійської бавовни, сертифікованої як «органічна», не є такою, вважає засновник консалтингової компанії Sourcery Кріспін Ардженто.
Запевняючи покупця в органічності матеріалу, бренди покладаються на експертизу зовнішніх організацій, які, своєю чергою, спираються на звіти місцевих інспекцій. Та процедури контролю за стандартом дуже вразливі до фальсифікацій. Так, у листопаді 2021 року ЄС припинив постачання індійської бавовни, сертифікованої низкою скомпрометованих компаній — Control Union, EcoCert та OneCert.
Найбільшим постачальником «органічної бавовни» є Індія, яка з року в рік демонструє — принаймні на папері — значне зростання виробництва. Та, як запевняють інсайдери індустрії, ці цифри нереальні. Щонайменше, на ринку не існує такої кількості органічного насіння.
Більшість брендів одягу реагує на ці звинувачення мляво — мовляв, система не ідеальна, однак проблема не стосується їхніх ланцюжків постачання. Лише поодинокі компанії вирішили відмовитися від сумнівного матеріалу — такі, як бренд жіночого одягу Eileen Fisher. «Річний обсяг продажу “органічної” бавовни значно перевищує обсяг тієї, що реально вирощується», — пояснюється на сайті компанії.
Чому фермерам складно перейти на вирощування «органіки»? Адже самі вони визнають, що генетично модифіковане насіння дороге та висушує ґрунт, а пестициди та хімічне добриво — токсичні.
Видання наводить приклад фермера Ніяджа Алі зі штату Мадхья-Прадеш, який пристав було на пропозицію швейцарського фонду bioRe. Йому запропонували підтримку в переході до органічного землеробства, зокрема, фонд зобов’язувався купувати органічну бавовну за вищою ціною.
Перехід зайняв у нього три роки, доки минулої осені він нарешті не зібрав свій перший врожай. І цей врожай виявився значно меншим, ніж очікувалося. Виплати bioRe не покрили витрати на закупівлю насіння та оплату праці.
Щоб отримувати прибуток, виробники надають інспекторам зразки органічної бавовни і за отриманим сертифікатом продають також і неорганічну. Фальсифікація сертифікатів відбувається не лише в Індії, але й у Китаї та Туреччині.
Читайте також: Звідки беруться БАДи з риб’ячим жиром і чи шкодять вони екосистемам?
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті